Yatırım yapmaya başla!

Hatay’da Duyulmamış Araba Dolandırıcılığı!

Hatay'da 80 kişi, kendini galerici ve yeddi emin deposu sahibi gibi tanıtan bir kişi tarafından 50 milyon TL dolandırıldı...
Hatay’da Duyulmamış Araba Dolandırıcılığı!

Hızlı para kazanma yollarında dolandırıcılar en çok otomobil üzerinden insanları kandırarak haksız kazanç ederler. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 80 kişi parasını ödediği arabaların ellerine ulaşmaması üzerine savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Emre K. isminli dolandırıcının aynı ilde öğretmenlik de yaptığı söylendi.

Sahtekarın baş vurduğu yola baktığımızda insanların kolay kanabileceği bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. İnternet ve çevresi üzerinden gerçekleştirdiği araba satışlarında Emre K. tam 50 milyon TL’lik vurgun yapmış. İşte haberin detayları…

Öğretmen Emre K. Kendini Yeddi Emin Depo Sahibi Olarak Tanıtmış

Öğretmen Emre K. Kendini Yeddi Emin Depo Sahibi Olarak TanıtmışEmre K. mağdurlara Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yeddi emin araç deposu sahibi olduğunu söylemiş. İlk başlarda Kırıkhan’da yakınındaki kişilere araba satarak onların güvenini kazanmış. İlerleyen zamanlarda soyguncu İstanbul’dan devletin el koyduğu ve ihaleye çıkan araçları aldığını söylemiş. İnsanlara piyasa değerlerinin 20 -25 bin TL aşağısında fiyatlar vererek olmayan arabaların paralarını peşin olarak almış.

Mağdurlardan Necmettin Yar isimli şahıs 23 araba için 1 milyon TL üzerinde bir ücret verdiğini söyledi. Emre K. isimli öğretmen “Arabalarınız bugün, yarın gelecek” yalanlarıyla insanları oyalamış. Bu süre zarfında da yeni kurbanlar bularak onları da dolandırmaya devam etmiş.

Toplamda 80 kişiden 50 milyon TL toplayan soyguncu, mağdurların şikayetleri üzerine emniyet birimleri harekete geçmiş. Kaçmak üzereyken yaklanan sahtekarın sorgusunun ardından serbest bırakıldığı bildirildi. Ayrıca soruşturma kapsamında öğretmenlik görevini de döndüğü belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum