Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hat-San Halka Arzına Rekora Yakın Katılım Oldu!

Hat-San Gemi halka arzına, Ebebek Mağazacılık sonrası en yüksek sayıda yatırımcı katılımı gerçekleşti. Peki, hesap başı kaç lot düştü?
Hat-San Halka Arzına Rekora Yakın Katılım Oldu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz sonuçları açıklandı. İnfo Yatırım Menkul Değerler’in konsorsiyum lideri olarak yer aldığı halka arz sürecinde talep toplama 14 – 15 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.

HATSN koduyla 22,60 TL fiyattan halka arz edilen şirketin 44.300.000 adet payının satış işlemi gerçekleşti.

Halka arz büyüklüğü 1.001.180.000 TL olarak gerçekleşirken yurt içi bireysel yatırımcılardan planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 3,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 14,3 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılardan 2,3 katı olmak üzere toplamda 5,7 kat filtrelenmemiş talep geldi.

Hat-San Halka Arz Detayları
Kaynak: KAP

Bunlar neticesinde halka arza 3.862.812 yurt içi bireysel yatırımcı, 215 yurt içi kurumsal ve 12 yurt dışı kurumsal olmak üzere 3.863.039 yatırımcı katıldı.

Talebi karşılanan yatırımcı sayısı ise 3.735.529 oldu. Bireysel yatırımcıya ise hesap başına 8-9 lot dağıtım gerçekleşti.

Hat-San halka arzı Ebebek Mağazacılık’tan sonra en yüksek katılımın olduğu arz olarak kayıtlara geçti. Ebebek’e 3.917.194 yatırımcı rekor sayıda kişi başvurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu