Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hat-San Gemi İnşaat Halka Arz Oluyor!

Hat-San Gemi İnşaat, İnfo Yatırım liderliğinde halka arz olacak. Şirketin 2023 yılında Borsa İstanbul’a katılması planlanıyor.
Hat-San Gemi İnşaat Halka Arz Oluyor!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da halka arz yoğunluğu devam ediyor. Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat San. ve Tic. taslak izahname Sermaye Piyasası Kurulu’na sundu. Şirket böylelikle halka arz sürecini başlatmış oldu. Halka arzda 44.300.000 adet payın satışı planlanıyor.

Hat-San Gemi İnşaa’nın halka arzına İnfo Yatırım menkul Değerler liderlik yapacak. Süreçte satılacak payların 33.462.907 adedi sermaye artışı yolu ile, 10.837.093 adedi ise Pekar Grup İnşaat A.Ş’nin ortak satışı yolu ile satışa sunulacak.

İşlemler sonrasında halka açıklık oranı yüzde 20 düzeyinde olacak. Paylarda 5 gün boyunca alım emri taahhüdü gerçekleşecek.

Halka arz eşit dağıtım yöntemiyle 2023 yılında tamamlanması planlanıyor.

Şirket, halka arzda sağlanacak fonun yüzde 75-85’ini yüzer havuz inşası ya da satın alınması, yüzde 15-25’ini Elektrik üretim santrali kurulumu, mevcut tesislerin iyileştirilmesi ve yenilenmesi için kullanılacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın