Paylaşım

Kızının Hastalığı için Özel Yemek Hazırlayan Anne Şirket Sahibi Oldu!


 

Özel beslenmeye ihtiyacı olan kızına yemek yapmak için yola çıkan kadın, kendi işini kurdu. İşte detaylar!

İzmir’de yaşayan Safiye Yurtkulu, özel beslenmeye ihtiyaç duyan kızı için yemek yapıyor, onun sağlığı için neredeyse bütün gününü mutfakta geçiriyordu. Çünkü kızının Maple Syrup Urine Disease (Akçaağaç hastalığı, kokulu idrar hastalığı) denilen rahatsızlığı vardı. Eşinden ayrıldıktan sonra hem kızına bakabilmek hem de geçimini sağlayabilmek için iş kurmaya karar veren Safiye Hanım, bir yemek şirketi açtı. Ve şu anda gösterdiği başarıyla bütün kadınlara, özellikle de engelli çocukları olan annelere ilham veriyor. İşte büyük bir takdiri hak eden ortaokul mezunu Yurtkulu’nun öyküsü…

17 yıl önce evlenen iki çocuk annesi Yurtkulu’nun Naz ismini verdiği kızı 2009 yılında dünyaya gelmiş.

2 çocuk annesi Yurtkulu’nun başarılı girişimi!

Ancak Naz’ın epey nadir görülen bir hastalığı varmış. Kızına ağırlıklı olarak sebze yemeği hazırlayan anne, bir süre sonra eşinden ayrılmış ve geçimini sağlayabilmek için yemek yaparak para kazanmaya karar vermiş.

8 yaşına gelen kızını kimseye emanet etmek istemeyen 34 yaşındaki Safiye Hanım, Naz ismini verdiği bir yemek şirketi kurmuş.

Safiye Hanım, Naz ismini verdiği bir yemek şirketi kurmuş.

Hem kızına hem de fabrikalarda çalışan ortalama 500 kişiye yemek yapmaya başlayan kadın, şu anda başarılı bir işletme sahibi. “Yola çıkış amacım kızımdı” diyen girişimci kadın, Naz’ın durumundan dolayı kendi işini yapmaya karar verdiğini söylüyor.

Her sabah iş yerine getirdiği kızına ilk yemeği yaptığını, daha sonra ise çalışanlarıyla birlikte günlük siparişleri tamamladıklarını söyleyen Yurtkulu, engelli annelerine de yardım etmek istediğini dile getiriyor.

Yaptığı açıklamada geleceğe dair planlar yaptığını belirten girişimci kadın, kızıyla birlikte çalıştıklarını ve bundan keyif aldıklarını anlatıyor.

Hasta kızı için yemek yapan anne şirket sahibi oldu.

Dünya mutfağını öğrenmek isteyen Safiye Yurtkulu, ileride eğitim almak için İtalya’ya gitmeyi düşünüyor.

Ve “Bir engelli annesi yanımda çalışmaya geldiği zaman çocuğunu da yanında getirmesini istiyorum. Onlara da ayrı bir oda yaparım, özel eğitim öğretmeni de tutabilirim.” sözleriyle, başarıyı ne kadar hak ettiğini bir kez daha kanıtlıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın