Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hashdex, Benzersiz Bir Spot Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Kripto varlık yönetim şirketi Hashdex, SEC’e spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Hashdex, Benzersiz Bir Spot Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu
HABER GİRİŞ

Kripto varlık yönetimi şirketi Hashdex, kurumsallar arasındaki spot Bitcoin yarışına katıldı. Firma, spot Bitcoin‘i tutacak bir Bitcoin vadeli işlem ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

ETF’ler, değerleri hisse senetleri, tahviller, emtialar ve diğer finansal araçlar gibi temel bir varlık sepetinden elde edilen, borsada işlem gören yatırım fonlarıdır. Benzer şekilde, Bitcoin ETF’leri BTC’nin değerini ve kripto borsaları yerine geleneksel borsalardaki ticaretini takip ediyor.

Hashdex’in yaklaşımı, Coinbase gözetim paylaşım anlaşmasına bağlı olmayacağı ve CME pazarındaki fiziksel borsalardan spot Bitcoin almayı tercih edeceği için son başvurulara kıyasla farklılık içeriyor.

Bloomberg analistlerinden James Seyffart, stratejinin yalnızca ilgili pozisyon işlemleri için takas yapmayı içerdiğini belirtti. Bu, borsalardan doğrudan nakit alımları yerine eşdeğer bir spot risk için vadeli işlem sözleşmelerinin takas edilmesini gerektiriyor.

Seyffart, Ethereum vadeli işlemlerinin sunulmasını ve BlackRock’un Coinbase gözetim paylaşım anlaşmasını dahil etmesini göz önünde bulundurarak SEC onayı olasılığının daha yüksek olacağını öngörüyor.

GCM Yatırım Banner

Aralarında The ETF Store başkanı Nate Geraci, yatırımcı Alistair Milne ve finans avukatı Scott Johnsson’un da bulunduğu diğer uzmanlar, Hashdex’in kendine özgü Bitcoin ETF sunumuna yanıt verdi. Bunun SEC’in Bitcoin piyasası manipülasyonu ve likiditesine ilişkin bazı endişelerini hafifletebileceğini öne sürdüler.

SEC ve Başkanı Gary Gensler, spot Bitcoin ETF başvuruları, Ethereum ETF akışı ve bu yıl içinde spot Bitcoin ETF’nin potansiyel onayı hakkında net bir yorum yapmaktan kaçınıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.