Paylaşım
in G+

Artırılmış Gerçeklik Destekli Harry Potter: Wizards Unite Oyunundan İlk Fragman Geldi

 

Fantastik roman ve film serisi ile dünya genelinde milyonlarca hayranı olan Harry Potter’ın uzun zamandır mobil oyunu bekleniyordu. Artırılmış gerçeklik destekli oyun Harry Potter: Wizards Unite oyunundan ilk fragman geldi. Oyun tıpkı Pokemon GO gibi artırılmış gerçeklik desteğine sahip.

Zaten oyunu Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic tarafından piyasaya sürülüyor. Oyunun fragmanında çok fazla detaya yer verilmemiş ancak artırılmış gerçeklik desteği olduğu için gerçek dünyada gizli şeylerin keşfedildiği ve fantastik canavarlar ile karşılaştığımız bir oyun olacaktır. Çıkacak olan oyun Pokemon GO oynamış olanlar için yeni bir deneyim olmayacaktır.

Oyunla ilgili akıllarda yer eden bir diğer soru ise Türkiye’deki kullanıcılar için sunulup sunulmayacağı. Bilindiği üzere Pokemon GO halen ülkemizdeki uygulama mağazalarından indirilemiyor. Ancak Harry Potter: Wizards Unite oyununun Türkiye’de yüksek ihtimalle indirmeye sunulması bekleniyor. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılmış değil. Ancak fragmandan anlaşıldığı üzere 2019 yılı içerisinde oyunun çıkması bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Bunu okuyan bunları da okur