Paylaşım

Harry Potter’ın Doğduğu Ev Milyonluk Fiyatıyla Satışa Çıkarıldı!


 

Harry Potter’ın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Godric’s Hollow’daki evi dudak uçuklatan bir fiyatla satışa çıkarıldı. İşte detaylar:

2001 yılında tanıştığımız ve en iyi seri filmler arasındaki yapımın başkahramanı Harry Potter’ı hepimiz biliyoruz. Kitaplarını okumasak bile küçükten büyüğe hemen hepimizin severek izlediği filmleri sayesinde Harry Potter, hakkında pek çok şey bildiğimiz kurgusal bir karakter! Öldürülen anne-babası, hiç sevmediği teyzesi, sinir bozucu kuzeni, arkadaşları ve düşmanlarıyla Harry Potter, sanki ailemizden biri!

Tam da bu noktada, Harry Potter’ın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği evin satışa çıkartıldığı haberini paylaşmak istiyorum. Ve olayın tamamen duygusal yanı şu ki Harry Potter’ın evi, bulunduğu bölgenin en değerli mülklerinden biri olarak 1 milyon sterlinlik fiyatla satılıyor.

İngiltere’nin en iyi korunmuş ortaçağ köyü olarak kabul edilen “De Vere House” hem Harry Potter karakteriyle hem de nitelikleriyle dikkat çekiyor.

De Vere House satışa çıkartıldı.

Lord Voldemort’un Harry Potter’ın annesiyle babasını öldürdüğü ev olarak bilinen De Vere House, son 5 yılda ikinci kez satışa çıkartılıyor.

Lavenham’ın Suffolk köyünde bulunan evin 6 yatak odası ve 4 banyosu bulunuyor. Fiyatı ise 995 bin sterlin!

Lavenham’ın Suffolk'ta bulunan ev 995 bin sterlin!

14. yüzyıl mimarisindeki ev, emlakçılar tarafından olduğu kadar Harry Potter hayranları tarafından da ilgi gördü.

Emlakçılar ve Harrry Potter hayranları eve yoğun ilgi gösterdi.

Zaten görünen o ki emlak şirketinin amacı da bu! Zira De Vere House’nin satış ilanında, evin Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nda kullanıldığı itinayla belirtiliyor. Sonuçta; sakin bir yerde yaşamak isteyenler için epey makul görünse de ev daha çok yatırım amaçlı kullanılacağa benziyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın