Yatırım yapmaya başla!

Harley-Davidson Yeni Ürün Stratejisiyle Dünya Çapında Büyümeyi Planlıyor!

Ticaret savaşlarında beyaz bayrağı çeken ilk ABD'li şirket olan Harley-Davidson, uluslararası büyüme planlarından umutlu görünüyor. İşte şirket CEO'sunun açıklamaları;
Harley-Davidson Yeni Ürün Stratejisiyle Dünya Çapında Büyümeyi Planlıyor!

Trump’ın ticaret politikaları ve misilleme vergileriyle ilgili endişelerini daha önce de dile getiren Wisconsin merkezli Harley-Davidson, Haziran ayında şirketin üretim ağırlığını ABD’den AB’ye kaydıracağını açıklamıştı. Şirket CEO’su Matt Levatich de bugünkü açıklamasında firmanın agresif bir büyüme planı izleyeceğini dile getirdi.

Harley-Davidson’u yeni stratejisiyle ilgili konuşan Levatich, bunun daha hafif motosikletler, daha küçük şehir perakende mağazaları, yeni bir dijital yaklaşımı kapsayacağını söyledi. Zira ABD satışlarındaki düşüşün, firmayı uluslararası yayılmaya yönlendirdiğini vurguladı.

Buna göre, Harley-Davidson’un 2020 yılına kadar yeni bir 500cc ile 1250cc orta-sıklet motosiklet platformu başlatacağını belirtildi.

Harley-Davidson Yeni Ürün Stratejisiyle Dünya Çapında BüyüyecekHatta şirketin planının içinde, Asya’daki gelişmekte olan pazarlar için daha küçük bir motosiklet platformu oluşturmanın da yer aldığı kaydedildi. Levatich’in CNBC’ye verdiği röportajda; “mevcut ürünlerin iki katına çıkacağız ve yeni orta-sıklet platform için yatırım yapacağız” dediği aktarıldı.

Sonuçta; Harley-Davidson hisseleri yıl başından bu yana % 13 seviyesinde düşmüş ve 115 yıllık şirketin satışları da kayda değer derecede azalmıştı.

Harley-Davidson Ticaret Savaşlarında Beyaz Bayrağı Çeken İlk Firma Oldu Uluslararası satışların ikinci çeyrekte 0.7 oranında artması, ABD’deki 6.4’lük düşüşü telafi etmemişti. Firmanın denizaşırı ülkelerde, özellikle de Çin ve Hindistan’da genişleme hamlesi yapması kaçınılmaz olmuştu. Mesela; Harley-Davidson önümüzdeki yıl ilk elektrikli motosikleti LimeWire’ı piyasaya sunacağını açıklamıştı. 2022’ye kadar ise bir dizi yeni model çıkartılacaktı.

Tüm bunlar, ABD’li motor şirketinin, bazı durumlarda motosiklet fiyatlarını ikiye katlayan gümrük vergilerinin maliyetini azaltma çabalarının sonucuydu.

Harley Davidson Uluslararası Büyüme Planıİşte bunun için Harley-Davidson, denizaşırı üretim tesislerine yaptığı yatırımı artırma kararı almıştı. CEO şirketin aldığı kararları; “bunlar şirket için önemli büyüme pazarları ve bu yatırımları yapmadan makul fiyatlarla müşterilere erişme fırsatı bulamayız” sözleriyle açıkladı.

Ayrıca yeni ürünler, geniş erişim ve geliştirilmiş bayi ağı sayesinde şirket gelirini 2022’de 1 milyar doların üzerine çıkarmayı umduklarını dile getirdi. Sonuçta; ticaret savaşında beyaz bayrağı çeken ilk ABD’li şirket olmasıyla da dikkat çeken Harley Davidson, son açıklamadan da anlaşılacağı üzere yeni stratejisinden epey umutlu görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum