Yatırım yapmaya başla!

Harika Bir İşe Sahip Olduğunuzun 15 İşareti

Harika Bir İşe Sahip Olduğunuzun 15 İşareti

Sabahları işe hangi modda gidiyorsunuz bilemiyorum, ama çoğu kişinin işe istemeye istemeye gittiğini biliyoruz. Yani ellerinde bir şans olsa ve onlara isterlerse çalışmayabilecekleri söylense, çoğu kişi tercihini çalışmamaktan yana kullanır. Zaten bu nedenle değil midir ki sabahları hep asık suratlı insanlarla karşılaşırız? Uykulu ve donuk donuk bakan gözler görür, insanların bu acınası halleri karşısında düşünmeden edemeyiz. Yani bu insanlar böyle kötü bir haldeyken nasıl bir şeyler üretebilir, çalışmalarından nasıl tam anlamıyla verim alabilirler ki? Kişi daha sabah saatlerinde bitik bir haldeyken, akşamı nasıl getirir? Gibi deli sorularla çoğu zaman kendimizle hesaplaşırız.

Evet, biliyoruz ki dünyanın yarısından fazlası nefret ettiği işlerde çalışıyor. İşin sadece stres, yorgunluk, zahmet gibi olumsuz kavramlardan ibaret olduğunu düşünüyor. Tatillerin yolu gözleniyor ve yalnızca para kazanmak için işe gidiliyor. Ne yazık ki durum tam olarak bu! Ama tabii bu dünyada işini severek yapan insanlar da var. Kendisi için doğru olanı seçen ve görevini dünyanın en önemli işi gibi yapan özverili insanlar! İşinden memnun olup Pazartesi sendromu nedir bilmeyen, bu işi yapmak için doğduğunu düşünüp kazandığı paranın hakkını verenlerden bahsediyorum. Uzun lafın kısası; çoğunluk nefret ettiği işlerde çalışırken, akıllıca tercihler yapıp kendisi için doğru seçimi yapanlar ise gerçekten harika işlerde çalışıyor. Peki, siz işinizi nasıl tanımlarsınız? Berbat mı, olmasa da olur mu, eh işte mi, yoksa harika mı? İşte bu tanımların içinden harika sıfatını seçenler, aşağıdaki listeye bakarak ne kadar doğru bir karar verdiklerini anlayabilirler. Çünkü hemen şimdi harika bir işe sahip olduğunuzu gösteren işaretler neymiş bunları öğreneceksiniz.

Çalıştığınız İşin Yapmaya Değer Olduğunu Düşünüyorsunuz

Yaptığınız İşin Yapmaya Değer Olduğunu DüşünüyorsunuzHarika bir işe sahip olduğunuzu gösteren en açık işaretlerden bir tanesi, işinizi yapmaya değer görmenizdir. Diğer bir deyişle, işinizi severek yapıyorsunuz ve pek çok kişiden daha iyi bir işte çalıştığını düşünüyorsunuz. Böyle bir işte çalıştığınız için kendinizi şanslı hissediyorsunuz. Sadece maaşınızı aldığınız gün değil, çalıştığınız her gün için minnet duyuyorsunuz. İnsanlar size ne iş yaptığınızı sorduğunda, onlara hem kendinizden hem de işinizden gurur duyarak cevap veriyorsunuz.

Çalar Saatinizin Sesi Sizin İçin Bir İşkence Değil!

Çalar Saatinizin Sesi Sizin İçin Bir İşkence Değil!Sabah uyanmamak için alarmınızı sürekli erteliyor, başucunuzdaki saati kaldırıp fırlatmamak için kendinizi zor tutuyorsanız, o zaman işinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü harika bir işte çalışıyor olsaydınız; güne büyük bir enerji ile başlar, hevesle hazırlanır ve bir an önce işinizin başına geçmek için sabırsızlanırdınız. Bu nedenden dolayı, sabah nasıl gittiğinizi düşünerek işinizi gözden geçirip geçirmemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Pazar Akşamları Size Sıkıntı ve Endişe Yaşatmıyor

Pazar Akşamları Size Sıkıntı ve Endişe YaşatmıyorPazar akşamları sizin için büyük bir endişe kaynağı değil ve ertesi gün işlerini düşünerek sıkıntıya düşmüyorsunuz. Pazar günü her saat başında “eyvah, tatil bitiyor” diye düşünmüyor, “yine mi iş” bunalımlarına girmiyorsunuz. Çünkü araya giren bir ya da 2 günlük tatil sizin için yeterince dinlendirici olmuş ve işinizi özlemişsiniz. Bu nedenle pazartesiye şimdiden hazırlanmak için kıyafetlerinizi hazırlıyor, işlerinizi planlıyor ve kalan son saatlerinizi huşu içinde geçiriyorsunuz.

Kendinizi Bir Savaşta Gibi Hissetmiyorsunuz

Kendinizi Bir Savaşta Gibi Hissetmiyorsunuzİşinizi sağ salim kalmak için uğraş vereceğiniz bir savaş olanı olarak görmüyorsunuz. Mesai bitimine kadar dayanırsanız bir sonraki güne kadar vakit kazanacağınızı düşünmüyor, iş yerinize sizi harekete geçirecek eğlenceli bir alan olarak bakıyorsunuz. Her gün bir yapılacaklar listesi hazırlıyor, çaba harcıyor, çalışıyor ve her şeyden öte ekmek kapınızdayken gülümseyebiliyorsunuz.

İnsanlara Ne İş Yaptığınızı Anlatmak İstiyorsunuz

İnsanlara Ne İş Yaptığınızı Anlatmak İstiyorsunuzEvet, bu soru size sorulduğunda ne iş yaptığınızı zaten gururla söylüyorsunuz. Ama bundan daha da önemlisi, insanlar size işinizi sormasalar bile bir yerlerden laf açıp uzun uzun anlatmak istiyorsunuz. Sanki en sevdiğiniz filmi anlatırmış gibi detaylara girmek istiyor, mükemmel işinizden herkesin haberdar olmasını arzuluyorsunuz.

Nadiren Saate Bakıyorsunuz

Nadiren Saate BakıyorsunuzEvet, işini sevmeyen çalışanların gözü sürekli olarak saate takılırken, iş yaparken zaman kavramını yitirenlerin ise dakikadan haberleri bile yoktur. Eğer siz de iş yerinizde nadiren saate bakıyorsanız, o zaman sizin için doğru olan iştesiniz demektir. Çünkü sizin için önemli olan öğle aranıza ya da mesai bitimine ne kadar süre kaldığı değil, işlerinizi ne kadar iyi bir şekilde yaptığınız ve zamanı ne kadar iyi yönettiğinizdir.

Takım Arkadaşlarınızla Zaman Geçirmeyi Seviyorsunuz

Takım Arkadaşlarınızla Zaman Geçirmeyi SeviyorsunuzBiliyorsunuz ki bir işin sevilip sevilmemesindeki en önemli unsurlardan biri de birlikte çalışılan takım arkadaşlarıdır. Çünkü takım arkadaşlarınızı seviyor, onlarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız; işinizi çok daha fazla seviyorsunuz demektir. İşte siz de iş arkadaşlarınızla sadece iş yerinde değil, mesai dışında ve tatil günlerinizde de görüşüyorsanız; o zaman çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz.

İnsanların İşlerinden Nasıl Nefret Ettiğini Bir Türlü Anlayamıyorsunuz

İnsanların İşlerinden Nasıl Nefret Ettiğini Bir Türlü AnlayamıyorsunuzBiliyorsunuz ki çoğu kişi severek yaptığı bir işte çalışmıyor. Herhangi birinin işine nasıl nefretle baktığını gördüğünüzde, bu duruma şaşırmadan edemiyorsunuz. Nitekim bu daha önce yaşamadığınız bir durum. Sonuçta bir insan her gün gittiği işinden nasıl nefret edebilir ki değil mi?

Sabah Ne Giyeceğinizi Bir Önceki Akşamdan Hazırlıyorsunuz

Sabah Ne Giyeceğinizi Bir Önceki Akşamdan HazırlıyorsunuzÇünkü hem işinize hem kendinize hem de takım arkadaşlarınıza saygı duyuyorsunuz. Güzel ve bakımlı olmanın insanın ne kadar iyi hissettirdiğini biliyorsunuz. Tıpkı sevgilisiyle buluşmaya giden heyecanlı bir aşık gibi özenle hazırlanıyor, bu seremoniyi her gün sıkılmadan yapıyorsunuz.

Kendinizi Başka Bir İş Yaparken Düşünemiyorsunuz

Kendinizi Başka Bir İş Yaparken Düşünemiyorsunuzİşinizi o kadar seviyorsunuz ki kendinizi başka bir iş yaparken düşünemiyorsunuz. Tam anlamıyla uğraştığınız işi yapmak için doğduğunuzu düşünüyorsunuz. Eğer siz de böyle hissediyorsanız, gerçekten kıskanılacak bir şeye sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

İş Yerinizi İkinci Eviniz Olarak Görüyorsunuz

İş Yerinizi İkinci Eviniz Olarak GörüyorsunuzHarika bir işe sahip olduğunuzu gösteren bir diğer işaret de iş yerinizi ikinci eviniz olarak görmenizdir. Yani ofisinize ya da şirketinize girip masanıza oturduğunuzda kendinizi evinizi girmiş gibi hissedersiniz. Uzun bayram tatillerinde iş yerinizi özler, para kazandığınız yeri sahiplenir ve burayı ikinci yuvanız olarak düşünürsünüz.

Hayat Boyu Sürdüreceğiniz Dostluklar Kazanmışsınızdır

Hayat Boyu Sürdüreceğiniz Dostluklar KazanmışsınızdırHarika bir işinizin olduğunu gösteren bir diğer işaret ise hayat boyu sürdüreceğiniz dostlar kazanmış olmanızdır. Yani işinizi sadece bu sebepten dolayı bile “doğru” olarak nitelendirebilirsiniz. Çünkü çoğu kişinin iş hayatında sonuna kadar güvenebileceği dostları yoktur. İşte sadece bu nedenden dolayı işinizin değerini bilmelisiniz.

Patronunuzun Size Değer Verdiğini Biliyorsunuz

Patronunuzun Size Değer Verdiğini BiliyorsunuzEvet, patronunuzun ya da yöneticinizin size değer verdiğini biliyor, çalışmalarının onaylandığını görüyorsanız kesinlikle doğru yoldasınız. Çünkü bu herkesin yaşamadığı bir durumdur. Bazı yöneticiler veya patronlar kendilerine göre çalışanlarını “şımartmamak” için onların başarılarını takdir etmekten kaçınırlar. Takdir etmeyi bir kenara bırakın, çalışanlarına bir güler yüz bile göstermezler. Oysaki siz karşınızdaki kişinin size değer verdiğini biliyor ve buna göre davranıyorsunuz.

Özel Hayatınız için Yeterince Zaman Ayırabiliyorsunuz

Özel Hayatınız İçin Yeterince Zaman AyırabiliyorsunuzDoktor randevularınız için ya da çocuklarınızı okula getirip götürmek için yeterince zaman bulabiliyorsunuz. Akşam eve gittiğinizde yemek yapıp yiyecek, ailenizle ve çocuklarınızla zaman geçirecek, kitap okuyacak, film izleyecek kadar enerjiniz ve vaktiniz oluyor. Kuaföre gidebiliyor, alışveriş yapabiliyor, konserlere katılıyor ve seyahat edebiliyorsunuz. İşte bu dediklerimi yapabiliyorsanız, emin olun ki harika bir işe sahipsiniz. Çünkü bazı çalışanlar duş almaya bile zar zor vakit bulabildiklerini söylüyorlar. Anlayacağınız siz kesinlikle şanslılar arasındasınız.

Mutlusunuz!

Mutlusunuz!Harika bir işe sahip olduğunuzu gösteren en açık işaretlerden biri de ne biliyor musunuz? Mutluluğunuz! İşinizi gerçekten seviyor oluşunuz. Masanızı, koltuğunuzu, fincanınızı, kalemliğinizi, takım arkadaşlarınızı, patronunuzu sevmeniz! Sabah mesaisine sadece para kazanmak amacıyla değil de istediğiniz için gidiyor oluşunuz! Pazartesiden korkmamanız! Gözünüzün saate takılmaması! Yapmış olmak için değil de içinizden gelerek işlerinizi halletmeniz! İşte siz de bu durumları sık sık yaşıyorsanız, harika bir işe sahip olduğunuzu yüksek sesle söyleyebilirsiniz. Çünkü baksanıza, her şeyden öte siz ve işiniz birlikte mutlusunuz.

Gördüğünüz gibi çoğu insanın hayali olan şeyi siz başarmışsınız. Hayatınız boyunca yapmak isteyeceğiniz doğru işi bulmuşsunuz. Ömrün büyük bölümünün işte geçtiğini düşünürseniz de severek yaptığınız bir işte çalışmanın sizi ne kadar mutlu edeceğini anlayabilirsiniz. Ne diyeyim, gerçekten şanslı olduğunuzu bilin ve işinize dört elle sarılın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum