Yatırım yapmaya başla!

Happn CEO’sundan Facebook’un Yeni Güncellemesiyle İlgili Çarpıcı Yorumlar!

Happn CEO'su Didier Rappaport, yeni çöpçatanlık güncellemesi ile büyük yankı uyandıran Facebook'la ilgili açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...
Happn CEO’sundan Facebook’un Yeni Güncellemesiyle İlgili Çarpıcı Yorumlar!

2014’te piyasaya sunulan mobil arkadaşlık uygulaması Happn’ın ünlü CEO’su Didier Rappaport, Facebook’un yeni duyurusuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde yeni çöpçatanlık güncellemesi ile Tinder’a rakip olacağını duyduğumuz Facebook’un bu yeniliğinin nedenleri hakkında konuşan Rappaport, sosyal medya devinin veri skandalını unutturmak için böyle bir adım attığını söyledi. Ayrıca Facebook’un rekabetiyle ilgili endişe duymadığını da belirten CEO, sosyal medya devinin yeni güncelleme yapmak yerine bir uygulamayı satın almamasıyla ilgili de görüş belirtti.

Paris merkezli arkadaşlık uygulaması Happn’ın ünlü CEO’su Didier Rappaport, Mark Zuckerberg’in yeni duyurusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Happn’ın ünlü CEO’su Didier RappaportRappaport Facebook’un detayları paylaşılmayan çöpçatanlık güncellemesinin, sosyal medya devinin Cambridge Analytica skandalını unutturma amacı taşıdığını söyledi. Facebook’un duyurusu karşısında çok şaşırdığını çünkü sosyal medya platformu ile arkadaşlık hizmetinin DNA’sının birbirinin tam zıttı olduğunu belirtti.

Bu durumu, insanların pek çok şeyi aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmaktan hoşlandığını vurgulayarak anlatan Rappaport, özel hayatları için aynı şeyi düşünmeyeceklerini dile getirdi.

Happn’ın ünlü CEO’su Didier Rappaport Facebook Çöpçatanlık Uygulaması YorumuAyrıca açıklamanın Cambridge skandalının üzerine yapılmasının da fazlasıyla ilginç olduğunun üzerini çizen Happn CEO’su, bunun kötü haberlerin üzerini kapatmak ve geçmişle ilgili konuşmama amacı taşıdığını ifade etti. Sonuçta; Rappaport bu görüşünde yalnız da sayılmaz. Nitekim pek çok kişi Facebook’un yeniliklerine ironi ile yaklaşıyor.

Tartışmalara yol açan gelişmelerden bir tanesi de sosyal medya devinin bir mühendisini kullanıcıları taciz ettiği gerekçesiyle işten çıkarmasıydı.

Didier Rappaport Facebook Çöpçatanlık Uygulamasının Nedeni Veri Skandalı Buna göre; Facebook için çalışan bir mühendis özel erişim izni olması gereken verilere ulaşarak kadın kullanıcıların bilgilerini edinmiş ve onları Tinder’dan taciz etmişti.

Ortaya çıkan mesajlaşma görüntülerinin ardından Facebook mühendisi işten kovduğunu açıklamış ve gerekenlerin yapılacağını duyurmuştu. Diğer taraftan Happn CEO’su Facebook’un rekabeti ile ilgili endişelenmediğini belirtirken dibe vuran Tinder hisseleri dikkat çekti.

Zuckerberg’in F8 konferansındaki çöpçatanlık duyurusundan ciddi derecede etkilenen Tinder hisseleri, Salı günü öğleden sonra % 20’nin üzerinde düşüş yaşamıştı.

Facebook'un Çöpçatanlık Uygulaması Diğerlerini Nasıl EtkileyecekYani daha uygulamaya bile girmeden piyasaları etkileyen Facebook’un yeni güncellemesi, popüler bir çöpçatanlık uygulaması olan Tinder’ı derinden etkiledi. Happn CEO’su bu konuyla ilgili “evet, bir tane daha rakip olacak” dedi fakat Facebook kullanıcıların güncellemeye nasıl karşılık vereceğini bilemeyeceklerini de ekledi.

Facebook’un bir çöpçatanlık uygulaması satın almak yerine bunu kendi platformuna ekleme nedeniyle ilgili soruya ise “WhatsApp’ı ve Instagram’ı satın alan Facebook, her zamanki satın alma politikasını izlemedi çünkü platformun kullanım oranını artırmak istiyor olabilir” diyerek cevap verdi.

Happn’ın bir alıcı arayıp aramadığı ya da daha çok sermaye toplayıp toplamayacağı sorusunu ise “şu anda küresel ölçekte çok sayıda flört uygulaması yok ve birleşmelerin yoğun olduğu günümüzde Happn bir hedef” şeklinde yanıtladı. Buna ek olarak; Happn’ı satmayı şu anda düşünmediklerini ve büyümelerini devam ettirmek istediklerini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum