HAKKINDA
KÜNYE
GİZLİLİK POLİTİKASI
İLETİŞİM

Hamit Altın Fiyatları Bugün, Alış Satış Fiyatı ve Canlı Grafikler
  Alış Satış Fark

Yorumlar


Hamit Altını Nedir? Kaç Gramdır? Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

İkinci Abdülhamid’in ismini alan bu altın türü, genellikle süs niyetine tercih edilir. Hicri takvime göre 1293 yılında basılmışlardır. Reşat altın ile birbirine karıştırılırlar; ama görünüşleri en büyük farkları. Görüntüleri dışında herhangi bir farkları bulunmamaktadır.

Hamit Altın Nedir?

Miladi takvime göre 1876 yılında çıkarılan altınlardır. Sultan İkinci Abdülhamid döneminde basılmışlardır. Bu nedenle de isimleri Hamit altındır. Bu tür altınların bazıları artık tedavülden kaldırılmıştır ve bu nedenle de piyasada gerçek Hamit altınları bulmak neredeyse imkansızdır.

Hamit altınlar, 22 ayardır ve genellikle 7,2 gram ağırlığındadır. Aynı zamanda 2,5’luk ve 5’li türleri de bulunmaktadır. 2,5’luk Hamit altınlar, 18 gramdır ve 35 milimetre çapındadırlar. 5’li Hamit altınlar ise 36 gramdır ve 45 milimetre çapındadır.

Hamit altının bir yüzünde defne yapraklarından yapılmış çelenk vardır. Bu çelengin altında ise çapraz duran iki meşale bulunur. Orta kısmında da Osmanlı Tuğrası yer almaktadır. Osmanlı Tuğrası’nın altında ise hangi yıl basıldığını belirten tarih bulunmaktadır. Reşat altından en büyük farkı ise üzerinde Abdülhamid’in imzasının olmasıdır. Arka yüzlerinde ise Osmanlı İstanbul Darphanesi’nde basıldığını gösteren yazı vardır. Genellikle kulpsuz üretilmelerine karşın, bazılara kullanım amacına göre kulp takılmıştır. Bu kulp, sarı madendir.

Canlı Hamit Altın Fiyatları ve Grafikleri Nasıl Yorumlanır?

Canlı Hamit altın grafiği, 7/24 Paratic.com’dan takip edebilirsiniz. Anlık, günlük, haftalık ve yıllık olmak üzere bütün değişimleri izleyebilirsiniz. Kıymetli madenin değeri hangi seviyelere kadar düşmüş, hangi seviyelere kadar yükselmiş grafikler sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kolay grafikler sayesinde enstrümanların fiyat hareketlerindeki değişimleri görebilirsiniz. Bunun için ileri düzey bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Grafikler üzerinden değişimleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Altının değerinde yaşanan değişmeleri takip ederek, gün geçtikçe kendi yorumunuzu kendiniz yapabilir hale gelebilirsiniz. Bilgi ve deneyimleriniz artıkça yorumlarınızı doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle temel konuları öğrenmelisiniz. Altın yatırımı nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, kıymetli madenin değeri neden anlık olarak değişir gibi sorulara yanıt bulmalısınız. Aynı zamanda düşüşlerin ve yükselişlerin sebeplerini öğrenmelisiniz. Böylelikle birikimlerinizi değerlendirmenin yolunu bulabilirsiniz.

Hamit Altın Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Sağ tarafta bulunan hesap makinesi ile Hamit altının fiyatını hesaplayabilirsiniz. Buna göre alım mı, yoksa satım mı yapacağınıza karar verebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kazanç sağlamak için Hamit altın tercih etmek yerine diğer türleri tercih etmelisiniz. Yatırım için genellikle çoğu kişinin tercihi 22 ayar düz bilezikler ve Cumhuriyet altını çeşitleridir.

Yukarıdaki altın türlerinin dışında gram ve ons olmak üzere finans piyasalarında işlem gören türler de tercih edilmektedir. Gram için Türk lirası ile işlem yapılırken, ons için Amerikan doları ile alım – satım yapılır. Elbette ki bunların dışındaki dövizlerle de yatırım yapmanız mümkündür. Önemli olan hangi fiyat seviyelerinden alım – satım yapacağınıza doğru bir şekilde karar vermenizdir. Bunun için de dediğimiz gibi piyasa takibi yapmanız ve canlı altın grafiklerini takip ederek, fiyatların ne şekilde değişeceğini belirlemeniz gerekir.

Canlı Hamit altın grafikleri ile kıymetli madenin değerinde meydana gelen değişimleri anlık takip edebilirsiniz. Saniyeler içinde değişen fiyatları anında görüntüleyebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca altının anlık değişim fiyatlarına ulaşabileceğiniz grafikler yardımıyla ilerideki dalgalanmaları öngörebilirsiniz. Dalgalanmalar karşısında nasıl bir strateji uygulayacağınıza karar verebilirsiniz. Hangi noktalardan alım – satım yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Bunun için gerekli konuları öğrenmenizde fayda vardır.

Sonuç olarak, Hamit altın canlı altın grafiklerini sitemizde 7/24 izleyebilirsiniz. Bu sayede ilerideki düşüş ve yükselişleri öngörebilirsiniz. Bu konuda sitemizde bulunan altın makalelerini, haberlerini takip edebilirsiniz. Grafikler sayesinde anlık, aylık ve yıllık olarak değişimleri görüntüleyebilirsiniz. Fiyat seviyelerinde meydana gelen dalgalanmaları görüntüleyerek, beklentilerinizi karşılayacak noktalardan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çevirici

USD
EUR

Haberler