Yatırım yapmaya başla!

Hamdi Ulukaya “Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası”ndan Biri Oldu!

ABD'nin gıda devleri arasında yer alan Chobani yoğurt markasının kurucusu Hamdi Ulukaya, Forbes tarafından hazırlanan "Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası" listesine girdi.
Hamdi Ulukaya “Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası”ndan Biri Oldu!

İş dünyasının nabzını tutan, Amerika merkezli Forbes Dergisi 100. yıl kutlamaları kapsamında birçok etkinlik düzenliyor. Bu doğrultuda “Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası” başlığı ile bir liste hazırladı. Derginin internet sitesinde yayınlanan listede, Chobani yoğurt markasının kurucusu Hamdi Ulukaya da yer alıyor. Peki, Ulukaya adı bile ihtişamlı olan bu listeye girmeyi nasıl başardı?

Forbes Dergisi, oluşturdukları liste sayesinde ortaya iş dünyasının en müthiş portre portfolyosunun çıktığını belirtti.

Yaşayan En Büyük 100 İş Dehası listesi hazırlanırken, 100 girişimcinin A’dan Z’ye her konuda görüşleri alınmış. Ortaya bir ansiklopedi oluşturacak kadar geniş bilginin çıktığı belirtilen çalışmada, söz konusu girişimciler sayesinde iş dünyanın en başarılı deneme yazısı koleksiyonu ve ticaret hayatının en müthiş portfolyosunun oluşturulduğu bildirildi.

Listeye girmeyi başaran Türk iş adamı Hamdi Ulukaya, açıklamasına Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin bir sözüyle başlıyor.

Mevlana’nın “Sen yürümeye başlayınca yol kendiliğinden görünür” sözünden ilham aldığını söyleyen Ulukaya; Chobani’yi kurmaya karar verdiğinde elinde bir iş planı olmadığını ve daha önce bir şirket yönetmediğini söylüyor. İlk yaptığı işin boya alarak fabrikanın duvarlarını boyamak olduğunu söyleyen ünlü iş adamı sözlerine şöyle devam ediyor; “Harekete geçmenin, bir eylemde bulunmanın sihirli bir tarafı var; insana düşünmenin, yeni fikirler geliştirmenin kapısını açıyor ve bir ilerleme kaydettiğinizi hissettiriyor. Bu yüzden, oturup beklemeyin, yürümeye başlayın, merak etmeyin yol kendiliğinden görünür”.

Bir süre önce Fortune Dergisi’nin yayınladığı “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” arasına giren Ulukaya, servetinin yarısını bağışladığı haberiyle de gönülleri fethetmişti.

Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani firması, ABD’nin son 10 yılda en hızlı büyüyen şirketlerinden biri oldu. Başarılı iş adamı, iki yıl önce servetinin yarısını göçmenlere bağışlayacağını duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum