Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hamas Duyurdu: Hizbullah Büyük Bir Savaşa Hazırlanıyor

Hamas'ın Lübnan'daki siyasi bürosu başkanı, Hizbullah'ın 'büyük bir savaşa hazırlandığını' söyleyerek ikinci bir cephe ihtimaline dikkat çekti.
Hamas Duyurdu: Hizbullah Büyük Bir Savaşa Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lübnan’daki üst düzey bir Hamas temsilcisi, İran destekli militan grupların, Hamas ve Hizbullah’ın İsrail’e karşı mücadelede bir sonraki adımlarını yakından koordine ettiklerini söyledi.

Hamas’ın Beyrut’taki siyasi bürosu başkanı Ahmed Abdul-Hadi, Gazze merkezli Hamas’ın, müttefiki Hizbullah’a 7 Ekim’de İsrail’e yönelik 1.400’den fazla kişinin ölümüne yol açan saldırıları konusunda önceden herhangi bir bildirimde bulunmadığını belirti.

Abdul-Hadi, iki grup arasında sürekli bir iş birliği olduğunu ifade ederek, Hizbullah’ın artık kuzeyde İsrail’e karşı büyük bir savaşa hazırlandığını, Hamas’ın ise İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun kendisini Gazze’den çıkarma hayalini boşa çıkaracağını vurguladı.

Değerlendirme, İsrail’in, bombardımanlarının hâlihazırda 2.700’den fazla insanı öldürdüğü Gazze’ye karadan işgal başlatması ve Tahran’ın da müttefiklik taahhüdünde bulunması halinde, Orta Doğu’daki çatışmanın iki cepheye yayılıp Lübnan’ı sarmak üzere olabileceği korkularını artıracak.

Abdul-Hadi, İsrail’in Gazze’deki kara saldırısını Hizbullah’ı tamamen çatışmanın içine çekebilecek temel tetikleyicilerden biri olarak tanımladı. Hizbullah’ın savaşa girmesine karşı kimsenin tehditlerine aldırış etmeyeceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Abdul-Hadi, Hizbullah’ın sınır çatışmalarında zaten savaşmaktan çekinmeyeceğini gösterdiğini vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.