Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haluk Levent Açıkladı: Ahbap Kripto Para ile Yardım Toplayacak

Sanatçı Haluk Levent, Ahbap Platformu’nun Kahramanmaraş’taki deprem için kripto para ile yardım toplayabileceğini duyurdu.
Haluk Levent Açıkladı: Ahbap Kripto Para ile Yardım Toplayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6’lık büyük depremler sonrası bölgeye yardım ulaştırılması için ülke genelinde büyük bir seferberlik başlatıldı. Sanatçı ve Ahbap Platformu kurucusu Haluk Levent, bölgede mağdur olan insanlara yardım amacıyla yeni bir duyuruda bulundu.

Haluk Levent sabaha karşı yaptığı paylaşımda dünyanın pek çok yerinde insanların kripto para aracılığı ile yardım yapmak istediğini söylemiş ancak ilgili düzenleme olmadığı için bunu yapamadıklarını söylemişti.

Daha sonrasında ise MASAK ile görüşme yapacağını ve şeffaflığın sağlanması şartıyla bunun olabileceğini belirtti. Levent herkesin hesabında toplanacak olan kripto parayı görebilmesini ve nerede kullanıldığını bilmesini istedi. Görüşme sonrasında MASAK’tan olumlu yanıt aldığını belirten Haluk Levent, oluşturulan bir cüzdanda kripto para ile yardım toplanacağını açıkladı.

Levent açıklamasında, MASAK ile görüşme yapıldı. Sağ olsunlar. Bu yayınlayacağım hesap 1 hafta sonra kapanacak ne toplandıysa her saniye sizler görebileceksiniz. Makbuzu paylaşacağım. Herkes buraya stablecoin göndererek bağış yapabilir.” ifadelerini kullandı.

Stablecoin’ler değeri dolara sabitlenmiş kripto varlıklar ile tanımlanıyor. Levent’in paylaştığı cüzdan adresleri ise şu şekilde:

*BEP20 Cüzdan Adresi:*
0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463

*ERC20 Cüzdan Adresi*
0xe1935271D1993434A1a59fE08f24891Dc5F398Cd

*Avalanche Cüzdan Adresi*
0x868D27c361682462536DfE361f2e20B3A6f4dDD8

Kripto para kullanıcılar BEP20, ERC20 ve Avalanche ağlarını kullanarak bu adrese desteklenen stablecoin’ler üzerinden yardım gerçekleştirebilir.

Kripto varlıklar deprem yardımlarının dünyanın dört bir yanından düşük işlem ücretleri ile hızlı bir şekilde toplanmasında önemli rol oynayabilir. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan büyük depremler sonucu, can kaybı sürekli artıyor.

Son açıklamalara göre 3 bin 432 kişi hayatını kaybetti ve 21  bin 103 kişinin yaralandığı belirtildi. Bölgeye AFAD tarafından 100 milyon TL ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan 250 milyon TL olmak üzere toplam 350 milyon TL acil durum ödeneğinin gönderildiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu