Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halkbank Hisseleri ABD Mahkemesinin Kararıyla %10 Yükseldi

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi, Halkbank davasının Türkiye’de görülmesi talebini kabul ederek değerlendirme kararı aldı. Bankanın hisseleri bu gelişmeyle sert yükseldi.
Halkbank Hisseleri ABD Mahkemesinin Kararıyla %10 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD New York Güney Bölge Mahkemesi, Halkbank’ın aleyhine açılan davada kritik kararı verdi. Temyize takılarak tüm işlemleri askıya alınan davanın, Türkiye’de görülmesine yönelik talebin değerlendirileceği bildirildi. Banka hisseleri söz konusu gelişmenin ardından sert yükseldi.

Türkiye Halk Bankası (HALKB) hisseleri saat 14:18 itibarıyla %9,90 primli seyrediyor.
Halkbank Hisseleri %9,90 Yükseldi
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Salı günü 5,25 liradan kapanan bankanın hisse senetleri, yeni işlem gününe yükselişle başladı. 5,59 liradan açılan hisseler ABD’de görülen davaya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan duyuruya kadar sakin seyretti. Açıklama sonrasında keskin bir yükseliş göstererek 5,77’ye çıktı.

Haberimizi hazırladığımız şu dakikalarda 5,77 TL ile gün içi en yüksek seviyeden işlem görüyor. Hisselerin günlük fiyat ortalaması 5,57 oldu. 20 günlük ortalaması 5,39 TL, 52 günlük ortalaması ise 5,47 TL şeklinde gerçekleşti.

Halkbank hisseleri haftalık bazda 5,22 – 5,73, aylık bazda 5,22 – 5,77 arasında hareket etti. Teknik göstergelere göre 5,27 – 5,48 aralığı destek, 5,81 – 5,93 aralığı direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Banka saat 13:16’da paylaştığı KAP duyurusunda; “ABD New York Güney Bölge Mahkemesi, Bankamızın yargı yeri uyumsuzluğu itirazını kabul ederek, 16 Şubat 2021 tarihinde davayı şartlı olarak reddetmiştir. Mahkeme, davanın Türkiye’de açılması ihtimaline dair, tarafların davanın açılabilmesine ilişkin itirazlar konusunda bir anlaşmaya vararak bu hususu, 02 Mart 2021 tarihine kadar mahkemeye sunmalarına karar vermiştir.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu