Yatırım yapmaya başla!

Halkbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle Müşterilerinin Yanında

Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine yönelik Enflasyona Endeksli Konut Kredisi sağlayacağını açıkladı. İşte detaylar;
Halkbank Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle Müşterilerinin Yanında

Halkbank, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına özel ve etkin çözümler getirmeyi sürdürmekle birlikte, konut sahibi olmak isteyenlere de kolaylık sağlıyor. Bu kapsamda, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi avantajı sunan banka, konut almak isteyen müşterilerinin yüzünü güldürecek. Benzer bir kolaylık da Ziraat Bankası tarafından müşterilere konut kredisi olarak sunulmuştu.

Söz konusu kredi, 120 aya kadar vade seçeneği sunacak ve faiz oranları TÜFE’ye bağlı olarak değişiklik gösterecek. Bununla birlikte enflasyon oranı ile birlikte taksit tutarlarında da düşüş meydana gelecek. Birikimlerini enflasyonlardaki değişimlerden korumayı amaçlayan müşterileri için Halkbank, geçtiğimiz aylarda da enflasyona karşı korumalı mevduat hesabı seçeneği sunmuştu.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerinin lehine işleyecek her türlü özel ürünü geliştirmeyi sürdürdüklerini açıkladı.

Halkbank Genel Müdürü Osman ArslanArslan bu açıklamalarının ardından, “Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize kolaylıklar sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte, müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını ertelemelerini istemiyoruz.” diyerek sağladıkları avantajlı konut desteği imkanını müjdeledi.

Bunların yanında, sağladığı uygun koşullarla birlikte konut taleplerini öne çekmesi amaçlanan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile müşterilere ve ekonomiye destek olmayı amaçladıklarını ve bu amaç doğrultusunda hareket ettiklerini bildirdi.

Genel Müdür Arslan: “Elbirliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha fazla kazanacaktır.”

Doğru Yatırımları Yapanlar Ekonomi Güçlendikçe Daha Fazla KazanacakÖte yandan konut sahibi olmak isteyen müşterilerinden desteği esirgemeyen Halkbank’ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’nde faiz oranlarının müşteri tercihine göre her 6 ay ya da 12 ayda bir otomatik olarak güncelleneceği öğrenildi.

Ayrıca güncelleme döneminde, içinde bulunulan aydan bir önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim oranına banka tarafından sözleşmede belirlenen marj oranı eklenecek. Böylece geçerli faiz oranı belirlenmiş olacak.

Tüm bunlarla birlikte, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranının da belirleneceğini bildirildi. Değişim dönemlerinde belirlenecek olan yeni faiz oranları, azami faiz oranı miktarını aşamayacak. Ayrıca kredi tutarını zamanından önce ödemek isteyen müşterilerden ‘erken ödeme tazminatı’ ödemesi alınmayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum