Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzlarda Yeni Bir Şirket Sahalara İniyor

Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, 2024 yılı içinde yeni bir halka arz gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.
Halka Arzlarda Yeni Bir Şirket Sahalara İniyor
HABER GİRİŞ

Hisse senedi piyasalarında son aylarda gerçekleşen sert dalgalanmaların ardından, küçük yatırımcıların birçoğu borsadan çıktı. Merkez Kayıt Kuruluşu verilerine göre son aylarda 1 milyondan fazla yatırımcı borsadan kaçtı.

Bunların büyük kısmını ise halka arzlar için gelen yatırımcılar oluşturdu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), bir süredir halka arz onayı vermiyor. Zaten onay gelse de son düşüşlerin ve tavan furyasının sona ermesinin ardından yatırımcılar daha temkinli bir duruş sergileyecektir.

SPK halka arzlara ara verirken, Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker’den bir açıklama geldi. Şirket gayrimenkul, turizm, maden, sigorta, teknoloji ve havacılık sektörlerindeki faaliyetlerini Peker Yatırım Holding AŞ çatısı altında toplayıp, bu yıl içinde yeni bir halka arz gerçekleştirmeyi hedefliyor. Hasan Peker, bu yıl içinde hem devam eden projeleri tamamlamayı, hem yenilerini gerçekleştirmeyi hem de halka arza adım atmayı istediklerini söyledi.

Türkiye’de GYO statüsünde olmak için yurt içi-yurt dışı yatırımlar konusunda belli oranların zorunlu olduğunu belirterek, Türkiye’de her zaman arayış içinde olduklarını ifade etti.

Proje yapmaya devam edeceklerini, bugüne kadar Türkiye, Almanya, İngiltere, İspanya, Slovenya olmak üzere toplam 5 ülkede 58 proje tamamladıklarını açıkladı. Devam eden 13 proje daha olduğunu söyleyen Peker, bunların toplam değerinin 633 milyon Euro olduğunu aktardı.

Şimdi Kayıt Olun

Nordstern ve Erft Loft projesine bu yıl başlayacaklarını, bunun yatırım tutarının ise 200 milyon Euro olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın