Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halka Arzlarda Son Durum: ALFAS, OZSUB ve SNICA Tavan Gidiyor

Piyasalarda karmaşık günler devam ederken, bu ay içinde halk arz olan üç şirketin hissesi hız kesmeden yükseliyor.
Halka Arzlarda Son Durum: ALFAS, OZSUB ve SNICA Tavan Gidiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kasım ayında gerçekleşen halka arzların her üçü de yatırımcısını memnun etmeye devam ediyor. Alfa Solar Enerji 16 Kasım’da, Sanica Isı 24 Kasım’da, Özsu Balık ise 29 Kasım’da borsada işlem görmeye başladı.

Özsu Balık 400 bine yakın yatırımcı girişiyle, 2022 yılının en geniş yatırımcı kitlesine ulaşan halka arzı oldu. Dün 7,69 TL fiyattan Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başlayan OZSUB kodlu hisseler ikinci işlem gününde de yüzde 10’a yakın artış göstererek 9,29 liraya ulaştı.

20,03 liradan işlemlere başlayan Sanica Isı hisseleri (SNICA) beş gündür tavan gidiyor. Şu anki fiyatı 32,24 TL olan hisseler için tavanda bekleyen 2,5 milyon lot alış emri bulunuyor.

ALFAS 11. Gününde de Tavan Bozmadı

ALFAS 11. Gününde de Tavan Bozmadı
Kaynak: Investing

Oransal dağıtım sistemiyle halka arz edilen ALFAS hisseleri 58,50 liradan satışa sunuldu. 11 gündür yüzde 10’luk artış göstererek 166,40 liraya yükseldi. Getirisi yüzde 184’e ulaşan hisseler için tavanda bekleyen 1 milyona yakın alış emri bulunuyor.

Borsa İstanbul, 25 Kasım’da yaptığı duyuruda aralarında ALFAS’ın da olduğu beş hisseye tedbir getirmişti. Açıklamada “Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ALFAS.E, JANTS.E, KGYO.E, NATEN.E ve SEYKM.E payları 28/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.” bilgisiye yer verilmişti.

Bu arada şirket dün akşam konsolide olmayan finansal raporunu yayımladı. Buna göre yılın ilk dokuz ayında hasılatını yüzde 393 oranında artırarak 1,09 milyar liraya, net karını 10 kat artırarak 274 milyon liraya yükseltti.

Geçen yıl aynı dönemde 26,8 milyon lira net kar elde etmişti. Satışların maliyeti yüzde 352,9 artışla 893 milyon liraya ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu