Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzlarda Nabız Düşmüyor! Açılışta Saatli Bomba Patladı

Bu yılın yeni halka arzlarındaki yüksek hacimli işlemlerin hisseleri saatli bombaya dönüştürdüğü görülürken beklenen oldu. Hisseler açılışta nabzı yukarı taşıdı.
Halka Arzlarda Nabız Düşmüyor! Açılışta Saatli Bomba Patladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yılki yükselişiyle yatırımcıların iştahını açan Borsa İstanbul’da halka arz furyası geçen yıl görülen göç mevsimine dur dedi. Arkasına bakmadan kaçan yatırımcılara tekrar gel diyen yeni halka arzlarda tavan serinin bu yıl hangi noktaya geleceği merak konusu olurken, 2024’ün ilk halka arzı Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. hisselerinin (PATEK) 15 güne çıkan tavan serisi göz kamaştırmıştı.

Ardından gelen halka arzlara yatırımcılar akın ederken Bor Şeker (BORSK) 6 gün, Limak Çimento (LMKDC) 9 gün, Oba Makarna (OBAMS) 5 gün, Mogan Enerji (MOGAN) ise 4 gün aralıksız olarak tavanda işlem gördü.

Geriye kalan Alves Kablo (ALVES) ve Artemis Halı (ARTMS) hisselerinde meraklı bekleyiş sürerken bugünkü açılışta korkulan oldu.

Hisselerde el değiştirme oranı oldukça yükseldi ve iki hisse açılışta sarkma yaşadı. Bugünkü açılışla birlikte tüm halka arzlarda tavan serisi sona erdi dedikten sonra oyun yeniden kuruldu.


19,45 liradan halka arz olan ve 29 Şubat’ta işleme başlayan ALVES, tavan serisini 10 günün üzerine çıkarmayı başardığı günde yüzde 8’e sarktıktan sonra geri topladı. Hisseler 11’inci işlem gününde tavanda 55,25 liradan işlem görürken, haftalık yüzde 76’nın üzerinde kazandırdı.

25,35 liradan talep toplayan ve 4 Mart gününde işleme başlayan ARTMS hisseleri ise 9’uncu işlem gününde açılışta 58,95 liraya sarkıp sekte görse de çabuk topladı. Haftalık yüzde 77 kazanca işaret eden hisseler tavanda 59,65 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.