Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzlara Rağbet Azaldı: Altınkılıç Sonuçları Geldi

Geçtiğimiz günlerde talep toplayan ve yatırımcıların gündemine yerleşen Altınkılıç Gıda ve Süt’ün halka arz sonuçları açıklandı. İlginin düşük olduğu görüldü. İşte detaylar;
Halka Arzlara Rağbet Azaldı: Altınkılıç Sonuçları Geldi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alarak talep toplama işlemini tamamlayan Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret’in (ALKLC) halka arz sonuçları açıklandı. Gelen veriler halka arzlara ilginin azaldığını gösterdi.

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bilgilere göre sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 33.885.000 TL nominal değerli payların tamamı satıldı.

Halka Arzlara Rağbet Azaldı: Altınkılıç Sonuçları GeldiKaynak: KAP

29-30 Mayıs tarihlerinde “borsada satış – sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi” yoluyla 22,98 TL’den talep toplayan şirketin halka arzında yatırımcı grubu bazında tahsisat yapılmadı.

1.300.815 adet emir ile satışa sunulan adedin 1,40 katına tekabül eden 47.605.648 adet nominal değerli paylar için 1.093.977.791,04 TL tutarlı talep geldi.

GCM Yatırım Banner

Dağıtım sonucunda 1.287.718 adet yatırımcıya 33.885.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirildi.

Özellikle Mayıs ayında halka arz olarak borsada işlem görmeye başlayan bazı şirketlerin hisselerinde ilk günlerde satışları görülmesi, halka arzlara ilginin azalması neden oldu.

Koç Metalurji (KOCMT), Koton Mağazacılık (KOTON) ve Lila Kağıt (LILAK) gibi hisseler halka arz fiyatlarının altında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın