Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzıyla Ses Getiren Şirket Temettü Kararını Duyurdu!

Bu yıl gerçekleşen halka arzına 4 milyonun üzerinde yatırımcının katıldığı Reeder Teknoloji'den kar payı dağıtımına ilişkin açıklama geldi. Detaylar haberde;
Halka Arzıyla Ses Getiren Şirket Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Eylül 2023 döneminde gerçekleşen halka arzına 4 milyonun üzerinde yatırımcının katıldığı Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtılıp dağıtılmayacağına ilişkin kararını açıkladı.

Borsa İstanbul’da REEDR koduyla işlem gören şirket, 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın Samsun’da gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda görüşülen kar payı dağıtımı sonucu hakkında açıklama yapılırken 2022 yılı faaliyetlerinden oluşan dönem karından kar dağıtımı yapılmaması kararı alındığı ifade edildi.

Reeder Temettü Kararı KAP Bildirimi
Kaynak: KAP

Açıklamada, 01.01.2022 – 31.12.2022 hesap dönemine ait konsolide bilançoda dağıtılabilir net dönem karının 348.776.202,60 TL, konsolide V.U.K. hükümlerine göre düzenlenmiş yasal kayıtlarda dağıtılabilir net dönem karının 113.051.451,51 TL olduğu bilgisi verildi.

Bu doğrultuda, yasal kayıtlara göre elde edilen dağıtılabilir net dönem karının yüzde 5’ine tekabül eden 5.950.076,40 TL’nin genel kanuni yedek akçe olarak ayrılmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Kalan tutarın ise şirketin mevcut bilanço yapısının güçlendirilmesi ve önümüzdeki döneme ilişkin nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesini sağlamak için 2022 yılı faaliyetlerinden oluşan dönem karından kar dağıtımı yapılmamasına, öz kaynakları güçlendirmek amacıyla geçmiş yıl karlarına bırakılmasına karar verildiği ifade edildi.

Halka arzı büyük ilgi gören Reeder Teknoloji’nin halka arz edilen 215.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşmişti.

REEDR Hisseleri Ne Durumda?

REEDR hisselerinin değeri, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 4,4’lük düşüşle 22,3 TL seviyesine geriledi.

Reeder Teknoloji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalıkta yüzde 2,9 kırmızı yakan REEDR hisseleri, aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 21,8 oranında zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.