Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzın Yeni İsmi Türkmenistan’a Açılıyor

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den Turkmen Telekom’un ihalesine ilişkin açıklama geldi. Şirket, Türkmenistan’a açılmaya hazırlanıyor.
Halka Arzın Yeni İsmi Türkmenistan’a Açılıyor
HABER GİRİŞ

Halka arzıyla yakın zamanda borsaya giriş yapan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den ihaleye katılımı hakkında açıklama geldi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, yönetim kurulunun aldığı kararlar aktarıldı.

Alınan kararlara göre Agrotech’in Türkmenistan’da faaliyette bulunan Turkmen Telekom firmasının ihalesine katılacağı bildirildi.

Söz konusu ihalenin içeriğinin siber güvenlik ve dijital güvenlik modernizasyonu, bilgi sistemleri, yeni ekipman ve güvenlik yazılımı alım ve kurulumu olduğu açıklandı.

Projenin, ülke genelinde uluslararası internet trafiğini düzenleyeceği, fiber altyapısının kurulumunun sağlayacağı belirtildi.

AGROT 4-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

23 Kasım Perşembe gününde 5,21 TL’den işleme başlayan Agrotech hisseleri (AGROT), 6’ncı gününde tavan bozmuş, yükseliş eğilimini yakın zamanda kaybedenler arasına eklenmişti.
Bugün ise pozitif bölgede yer alan hisseler TSİ 10.18 itibarıyla yaklaşık yüzde 6 artıda fiyatlanarak 10.72 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.