Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzın 3 İsminde İlgi Artıyor

Borsa yıl sonuna doğru çarpıcı düşüşlere tanıklık ederken yeni gündem yükselişe geçen hisseler oldu. Yatırımcı ilgisi bazı hisselerin işlem hacmini yukarı taşıdı.
Halka Arzın 3 İsminde İlgi Artıyor
HABER GİRİŞ

Yeni yıla girişte psikolojik sınır olan 8000 puana tutunan BIST 100 endeksi yükselişini korurken kimi hisselerdeki hareketler ise dikkat çekici oldu. Geçen haftaki yüksek hacmini dün de sürdüren hisselerdeki hareketlilik nefes kesti. Dün ise kimi hisselerin tavana koşan yükselişi sosyal medyanın gündemine oturdu.

Borsadan çıkışlar sürerken, içerde kalan yatırımcıların en çok tercih ettiği hisseler arasında son yıllarda halka arz furyasına katılan şirketler öne çıktı.

Geçen yılın Ağustos ayında halka arz edilen Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) ve İzdemir Enerji’nin (IZENR) yanı sıra halka arz tarihi 2021 yılı olan Çan2 Termik (CANTE), yatırımcılar için taze kan oldu.

İşleme başladıktan sonra 2 haftalık tavan serisine imza atan TATEN, dün itibarıyla geçen haftaki günlük hacminden ortalama olarak yüzde 320 daha fazla işlem hacmine şahit oldu.

11 Ocak gününden itibaren aralıksız artan hisseler TSİ 16.00 itibarıyla ekside kayda geçse de geçen yıl yaşadığı kayıpları silmeye odaklandı.

GCM Yatırım Banner

Arz fiyatı 22,50 TL olan hisseler işleme başladığı ikinci haftada 85 liraya kadar çıktıktan sonra Ağustos ayından bugüne yaşadığı dalgalı seyirle 37 TL seviyesinde kayda geçti.

Geçen senenin Ağustos ayında halka arz olan bir diğer isim IZENR, dün itibarıyla geçen haftaki ortalama günlük hacminden yüzde 266,2 daha fazla işlem hacmi gördü.

İşleme başladıktan sonra tavan serisini 2 hafta sonra koruyamayan IZENR, 19 TL’den halka arz olup en yüksek 78,95 TL’yi gördükten sonra bugün itibarıyla 30,52 TL‘den kayda geçti.

2021 yılının Nisan ayında 3,9 TL’den halka arz olan CANTE, dün itibarıyla geçen haftanın ortalama günlük hacminden yüzde 146,6 oranında daha fazla işlem hacmini gördü.

71,92 TL olan en yüksek seviyesine 2022 yılının Kasım ayında ulaşan CANTE, dünkü işlemlerde 18,62 lirayı gördükten sonra bugün 17,51 TL’den işleme geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.