Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Yeniden Şahlandı! TÜBİTAK Başvurusuyla Tavan Yaptı

Odine Teknoloji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden paylaştığı bildiriyle Avrupa Celtic-Next Fonu İleri Arge Projesi Teşvik başvurusu hakkında bilgi verdi. İşte detaylar;
Halka Arz Yeniden Şahlandı! TÜBİTAK Başvurusuyla Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Avrupa Celtic-Next Fonu İleri Arge Projesi Teşvik başvurusu hakkında bildiri paylaştı.

Şirket KAP bildirisinde, Avrupa Celtic-Next fonundan onay alarak pozitif etiket kazanan ve Avrupa’daki 10 paydaşla birlikte geliştirilmeyi planlanan ileri Ar-Ge projesinin detaylarına yer verdi.

Bu proje, Akıllı 6G (Smart 6G) – Açık Radyo Erişim Ağları (oRAN) alanında yapılacak. Proje, Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenmesi (ML) teknolojilerinin kullanılmasıyla sistemlerin kendilerini otomatik olarak organize etmesine ve yönetmesine olanak sağlayacak bir çözüm geliştirmeyi hedefliyor.

Bu önemli girişimin desteklenmesi için Avrupa Celtic-Next Fonu tarafından 45 milyon 923 bin 19,79 lira değerinde teşvik sağlanmasının planlandığı kaydedildi.

Odine Solutions Teknoloji bu teşvik için TÜBİTAK’a başvuruyu tamamladığını bildirdi. TÜBİTAK’tan olumlu bir değerlendirme alınması halinde projenin başlatılacağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişme, Odine Solutions Teknoloji’nin inovasyona ve ileri teknolojilere verdiği önemin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Akıllı 6G ve oRAN gibi alanlarda yapılacak bu tür Ar-Ge çalışmaları, telekomünikasyon endüstrisinin gelecekteki gelişimine önemli katkılar sağlayabilir.

21 Mart’ta pay başına 30 liradan halka arz olan şirket hissesi 10 günlük tavan serisine 4 Nisan’da son vermişti. 5 Mart’ta da düşüş gösteren hisse işlemlerini 68,5 liradan sonlandırmıştı.

Bu sabah borsa açılışından önce paylaştığı KAP bildirisinin ardından ODINE payları yüzde 10 yükselişle 75,35 lira tavan fiyattan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.