Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz: Mega Metal ve Kuzey Boru için Kritik Açıklama

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru yapan Borsa İstanbul, Mega Metal ve Kuzey Boru için beklenen işlem tarihini paylaştı. İşte detaylar;
Halka Arz: Mega Metal ve Kuzey Boru için Kritik Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların yakından takip ettiği halka arz süreçleriyle ilgili kritik veriler açıklanmaya devam ediyor. Borsa İstanbul’a olan ilgiyi diri tutan halka arzlarla ilgili son açıklama Borsa İstanbul tarafından yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 12 Aralık’ta yapılan paylaşımda Kuzey Boru ve Mega Metal’in işlem tarihi açıklandı.

Kuzey Boru’nun 24 milyon TL nominal değerli paylarının halka arzının tamamlandığı ve şirket paylarının 14.12.2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 36,20 TL pay/fiyat üzerinden “KBORU” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle borsaya giriş yapacağı belirtildi. 11 Aralık’ta açıklanan resmi sonuçlara göre Kuzey Boru’nun halka arzına toplamda 3.456.228 yatırımcı katılmıştı. KBORU halka arzında kişi başı ortalama 7 lot verilmişti.

Mega Metal Sanayi ve Ticaret’in sermayesini temsil eden 265 milyon TL nominal değerli payların kotaya alındığı, halka arz edilen 62.750.000 TL nominal değerli şirket paylarının 15.12.2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 28,3 TL fiyat üzerinden “MEGMT” koduyla ve sürekli işlem yöntemiyle işlem göreceği duyuruldu. Mega Metal’in halka arzına toplamda 3.987.076 yatırımcı katılım göstermişti. Kişi başına yaklaşık 12-13 lot dağıtım yapılmıştı.

Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arzı kapsamında halka arz edilen 45 milyon TL nominal değerli şirket paylarının 14.12.2023 tarihinde, Yıldız Pazar’da borsaya katılacağı duyuruldu. Şirket, “SURGY” koduyla işlem görecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.