Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Listesine Holding Eklenecek: Doğanlar Borsaya Hazırlanıyor

Yüksek enflasyon ve faiz ortamında halka arz listesine eklenen isimler arttı. Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı, halka açılmayı planladıklarını açıkladı.
Halka Arz Listesine Holding Eklenecek: Doğanlar Borsaya Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Halka arz listesine eklenen yeni isimlerin ilk günlerinde gösterdiği performans hüsran yarattıkça özellikle küçük yatırımcı çıkışları hız kazandı. Yatırımcıları geri getirecek motivasyonda halka arzların gelme ihtimali yakından takip edilirken, bir ismin daha borsaya giriş yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğanlar Holding’i halka açmayı planladıklarını açıkladı.

CNBC-e yayınında konuşan Doğan, kronikleşen yüksek enflasyonun olumsuz etkilerinin inşaat sektöründe daha da fazla hissedildiğini ifade etti.

Mobilya sektöründe ise enflasyonda düşüş eğiliminin okunduğunu belirterek, “Enflasyon ve faizde bir gevşeme bekliyoruz” dedi.

Gelecek yıl planları arasında borsanın olduğunu açıklayarak, “2025 yılının ilk çeyreğinde Doğanlar Holding’i halka açmayı planlıyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın