Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Listesine Eklenecek Yeni İsim Horoz Lojistik Oldu

Finansman ihtiyacını borsadan karşılama hedefi güden şirketlerin sayısı artıyor. Horoz Lojistik’in SPK’ya başvuruda bulunduğu öğrenildi.
Halka Arz Listesine Eklenecek Yeni İsim Horoz Lojistik Oldu
HABER GİRİŞ

Borsaya giriş yapan çiçeği burnunda halka arzların sayısı artıyor. Horoz Lojistik’in de halka arz edileceği öğrenildi. 1942 yılında kurulan ve borsaya giriş yapmaya hazırlanan şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

Şirketin halka arzına ilişkin Ekonomi Gazetesi’ne konuşan Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, şirket olarak borçlarının olmadığını açıkladı.

5 kıtada ve 109 ülkede entegre lojistik hizmeti sunan şirketin diğer halka açılan lojistik şirketleri gibi borsadan sağlayacağı geliri büyüme hedeflerinde kullanacağını söyledi.

Yeni yatırımlar için de kullanılacak olan halka arz gelirlerinin, şirketin satış hacminin artmasına zemin hazırlayacağı planını anlattı.

Horoz, öncelikle hizmet tedarikini güçlü tutmak için elektrikli araç satın alımı yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Güneş enerjisi santrali de kurmayı hedeflediklerini ekleyerek, “Enerji faaliyetleri şirket maliyetleri açısından önemli bir kalemi oluşturuyor. Bu maliyetleri dengeleyebilmeyi teminen şirket tarafından güneş enerjisi santrali kurulması planlanıyor. Kurulacak güneş enerjisi tesisleri ile uzun vadeli sürdürülebilir büyüme ve çevresel etki azaltma hedefleniyor” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.