Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (27 Kasım-1 Aralık 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (27 Kasım-1 Aralık 2023)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kasım ayının son haftasında borsa hafif toparlanma eğilimini sürdürdü. Orta Doğu’daki savaş gerilimi, yurt içinde sıkı para politikasına rağmen borsa haftayı kazançla kapattı. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 1’de yakın yükseldi ve 8000 puanın üzerine çıktı.

Endeks haftanın son işlem gününde 8026 puan seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. BIST 100 halihazırda Ekim ayındaki en yüksek seviye olan 8062 puanın halen çok altında bulunuyor. Yurt içinde bu hafta takip edilen başlıca veri ekonomik güven endeksi ve büyüme rakamları oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 5,9 büyüdü ve yüzde 5,6 olan beklentiyi aştı. Bu gelişmelerin ortasında borsada geride kalan haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada Kasım ayının son haftasında BRMEN, BSOKE ve EGEEN en çok kazandıran hisse senetleri oldu.

1. BRMEN Yüzde 35 Kazandırdı – Birlik Mesucat (BRMEN)

BRMEN haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu hafta borsada en çok getiri sağlayan hisse senedi BRMEN oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 35 yükseliş kaydetti ve 4,92 TL’ye çıktı. Bu yükseliş aynı zamanda BRMEN için tarihi rekor seviyeyi getirdi.

GCM Yatırım Banner

2. BSOKE Yüzde 30 Kazandırdı – Batsöke (BSOKE)

BSOKE hisseleri son haftalardaki yükseliş serisini sürdürdü. Bu hafta yükselişini hızlandıran hisse senedi yüzde 30 artış kaydetti ve 15.1 TL’yi gördü. Bu seviye hisse senedinin rekor seviyesi oldu.

3. EGEEN Yüzde 26 Kazandırdı – Ege Endüstri (EGEEN)

Haftanın en çok kazanç sağlayan hisse senetlerinden biri EGEEN oldu. Hafta boyuna yüzde 26 yükselen hisse senedi 12645 TL’ye ulaştı.

4. BURVA Yüzde 23 Kazandırdı – Burçelik Vana (BURVA)

BURVA hisseleri bu hafta yüzde 23 yükseliş kaydetti. Artışını kaydeden hisse senedi değerini 86 TL’ye kadar taşıdı

5. CRFSA Yüzde 19 Kazandırdı – CarrefourSA (CRFSA)

Borsada haftanın en çok yükselen hisse senetleri arasında CRFSA kendisine yer buldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 19 arttı ve 115 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada Kasım ayının son haftasında COSMO, CMBTN ve RALYH en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. COSMO Yüzde 12 Kaybettirdi – Cosmos (COSMO)

COSMO haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu haftanın en çok düşüş yaşayan hisse senedi COSMO oldu. Haftalık bazda yüzde 12 kayıp yaşayan hisse senedi 138,9 TL’ye kadar geriledi.

2. CMBTN Yüzde 11 Kaybettirdi – Çimneton (CMBTN)

Geride kalan haftada en çok kayıp yaşayan hisselerden birisi CMBTN oldu. Haftalık bazda yüzde 11 düşüş yaşayan hisse senedi 1884 TL seviyesine indi.

3. RALYH Yüzde 11 Kaybettirdi – Ral Yatırım (RALYH)

Borsada haftanın en çok düşen hisse senetlerinden olan RALYH yüzde 11 kayıp yaşadı. Bu kayıp hisse senedinin değerini 79,6 TL’ye taşıdı.

4. CELHA Yüzde 11 Kaybettirdi – Çelik Halat (CELHA)

CELHA hisseleri geride kalan hafta içinde yüzde 11 kayıp yaşadı. Hisse senedinin değeri bu kayıp sonrası 40,6 TL’ye geriledi.

5. AKGRT Yüzde 10 Kaybettirdi – AK Sigorta (AKGRT)

Bu hafta kayıp yaşayan hisse senetleri arasında AKGRT ilk sıralarda yer aldı. Haftalık bazda yüzde 10 düşüş yaşayan hisse senedi 5,7 TL seviyesindeydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın