Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın 3. Anlaşması! 5,3 Milyon Dolarlık Yeni Sözleşme

Hidropar bu haftanın 3. iş ilişkisini açıkladı. KDV hariç 5,3 milyon dolarlık yeni sözleşmenin detayları ve şirketin hisselerindeki son durum haberimizde;
Haftanın 3. Anlaşması! 5,3 Milyon Dolarlık Yeni Sözleşme
HABER GİRİŞ

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi bu haftanın 3. yeni iş ilişkisini açıkladı. Pazartesi günü 1,5 milyon Euro bütçeli bir proje için Avrupa Komisyonu’ndan destek aldığını açıklayan şirket, dün ismi gizli tutulan bir savunma sanayi şirketi ile milyonluk anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Hidropar bugün ise yeni bir iş ilişkisi açıkladı ve sözleşme bedelinin KDV hariç 5.290.251 dolar olduğunu belirtti. Şirket, güneş enerji santrallerinin anahtar teslim kurulumu alanındaki faaliyetleri kapsamında, Toplam Enerji Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Kar Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Karadeniz Madencilik San. ve Tic. A.Ş ve Kibsaş İnşaat ve Beton Sanayi ve Tic. A.Ş. arasında bir sözleşme açıkladı.

Sözleşme kapsamında Sivas ve Yozgat illerinde bulunan, toplam 4 adet arazi üzerinde Öztüketim Güneş Enerji Santrali kurumu yapılacak. Projelerin Ağustos 2024 tarihi içinde teslim edilmesi planlanırken, Bu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretiminin yanında karbon emisyonunun azaltılmasına da önemli katkı sağlanacağı bildirildi.

Toplam Enerji Merkezi San. ve Tic. A.Ş firmasının, Hidropar’ın sermayesindeki payı yüzde 5,1 olan finansal yatırımı olduğunu da belirtti.

Hidropar hisseleri (HKTM) ise açıklamanın ardından dik yükselerek 70 liranın üstünde gezmeye başladı.
HKTM Hisse Fiyatı - 14.02.2024
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler TSİ 16:25 sularında yüzde 1,54 artıda 66,1 lirada seyretti. Sözleşme duyurusuyla birlikte yılbaşından bu yana görülen yükselişini hızlandıran şirket 65,55 liradan 71,6 liraya fırladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde 2024 başından beri devam eden yükseliş dikkat çekerken, haftalık getiri yüzde 5,42 düzeyinde bulunuyor. Aylık bazda yüzde 23,32 getiri sunarken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31,18 artıda performans gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.