Yatırım yapmaya başla!

GYİAD 2018 Yılı Beklenti Araştırması Açıklandı!

Genç iş adamları, 2018 yılına yönelik beklenti araştırma sonuçlarını yayınladı. Buna göre döviz kurunda tahminlerin yukarı yönde olduğu ortaya çıktı. Detaylar haberimizde...
GYİAD 2018 Yılı Beklenti Araştırması Açıklandı!

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) üyelerinin katılımıyla gerçekleşen, 2018 Yılı Beklentileri Araştırması sonuçları açıklandı. Genç iş adamlarının tahminlerine göre, yeni yılda en büyük fırsatların sanal paralardan geleceği düşünülürken, döviz kurlarında yukarı yönde bir hareket bekleniyor.

Çalışmaya katılanların %50’sinden fazlası, kripto paralarla yatırım yapabilmeyi, en büyük fırsat olarak görüyor.

2017 yılında başta bitcoin olmak üzere birçok kripto para yükseliş gösterdi. İnsanlar hiç duymadığı para birimleriyle tanışırken, bir yandan da yeni bir yatırım piyasası doğmuş oldu. İşte genç iş adamlarının anketine göre, 2018 yılının en büyük fırsatı; kripto paralarla ülkeden bağımsız yatırım yapabilmek olarak görülüyor. Araştırmaya katılanların %20’lik kısmı ise dijital dönüşümle birlikte yaşanan değişimi yakalamanın, yeni fırsat kapıları açacağını öngörüyor.

2018 yıl sonu dolar kuru beklentisi 4,3 TL, Euro kuru beklentisi 5,2 TL olarak açıklandı.

Döviz kurlarında yukarı yönde bir beklenti hakimken, enflasyon tarafında farklı görüşler mevcut. Çalışmaya katılanların %53’lük kısmı yeni yılda enflasyonun artacağını düşünüyor, %20’lik kısım azalacağı yönünde görüş belirtti. Katılımların %70’i ise Merkez Bankası faiz oranlarında artış yapacağını bekliyor.

2018 yılında istihdam ve yeni yatırımlar konusunda iyimser bir bekleyiş hakim.

GYİAD üyelerine göre, 2018 yılında yeni yatırım konusunda olumlu gelişmeler görülecek. Yeni yatırım planlarının olduğunu söyleyenlerin oranının %60 olduğu belirtildi. İstihdam artışına gideceğini belirtenlerin ise %57 civarında olduğu bildirildi. Ankete katılan her üç üyeden ikisi 2018 yılında herhangi bir seçim beklemediğini söyledi.

GYİAD Başkanı Yiğit Savcı, son çeyrekteki çift hanede gelen büyümenin moralleri yükselttiğini belirtti.

İyi gelen büyüme verilerinin verdiği moralin önümüzdeki dönemde de kullanılması gerektiğini söyleyen Savcı, yapılacak daha çok iş olduğunu, çift haneli büyümenin rehavetine kapılmadan işlerine dört elle sarılmaları gerektiğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum