Yatırım yapmaya başla!

Güvenlik Teknolojisinde Wi-Fi Sinyalinden Yararlanılabilir

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden bir araya gelen bilim adamları, Wi-Fi sinyalleri güvenlik alanında kullanmaya imkan sağlayacak proje üzerinde çalışıyorlar. İşte detaylar…
Güvenlik Teknolojisinde Wi-Fi Sinyalinden Yararlanılabilir

Son yıllarda özellikle toplu alanlarda terör kaynaklı saldırılarda hızlı bir şekilde artış yaşandığına tanık oluyoruz. Dünyanın hemen her yerinde ırk, cinsiyet fark etmeksizin, terör tüm insanlığı hedef alan bir araç haline geldi. Yaşanan bu artış karşısında ülkeler kendi güvenliklerini sağlamak için hemen her türlü önlemi alma yoluna gidiyorlar.

Havaalanı, avm, stadyum, sinema vb. gibi pek çok kalabalığın olduğu ortamlara girerken metal dedektörler ve çeşitli güvenlik taramalarından geçeriz. Tabi bu denetimler için kullanılan sistemlerin epey maliyet getirdiği bir gerçek. Dünyanın tanınmış üniversitelerinden bir grup bilim adamı ise bu alanda devrim sayılabilecek bir teknolojinin üzerinde çalışıyorlar.

Güvenlik Taramaları Wi-Fi ile Olabilir

Güvenlik Taramaları Wi-Fi ile Olabilir

Rutgers, Indiana, Purdue ve Binghamton Üniversitelerinden bir grup bilim adamı, güvenlik taramalarında kullanılan yüksek maliyetli sistemlerin yerine geçecek yeni bir teknolojinin üzerinde çalışıyor. Yeni proje ile tehlikeli maddelerin wi-fi sinyalleri ile tespit edilmesi planlanıyor.

Güvenlik taramalarında wi-fi teknolojisi etkin olarak kullanılırsa halihazırdaki maliyetlerin büyük oranda düştüğüne tanık olabiliriz. Bilim adamlarının gerçekleştirmiş olduğu testlerde, wi-fi sinyallerinin metal ve içi sıvı dolu cisimlere farklı tepkiler verdiği görüldü. Hatta objelerin içinde yer alan sıvı miktarı bile tespit edilebilmiş.

Aranma Dönemi Sona Erebilir

Aranma Dönemi Sona Erebilir

Bilim adamlarının üzerinde çalışmış oldukları bu proje başarılı sonuçlar verirse, önümüzdeki dönemde güvenlik önlemlerinde yeni bir dönemin başladığını görmek mümkün. Wi-fi sinyallerinin güvenlik sektöründe kullanılabilir duruma gelmesiyle birlikte, kontrol noktalarında arama dönemi sona erecektir.

Söz konusu teknolojinin beraberinde, mevcut güvenlik birimlerine göre çok daha ucuz maliyetleri getireceği belirtiliyor. Çalışmalarını sürdüren bilim adamları, sistemi daha da geliştirerek, objelerin şeklini göstermeyi ve sıvıların hacmini belirtecek seviyeye gelmeyi amaçlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum