Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güvende Hissetmek Smart Mimic Sayesinde Artık Daha Kolay!

Güvende Hissetmek Smart Mimic Sayesinde Artık Daha Kolay!

Çevrenize ansızın yaklaşılmasını istemiyor musunuz? O zaman Smart Mimic tam da sizin aradığınız şey. 2 genç elektrik elektronik mühendisi tarafından üretilen ve amacı sıklıkla başınıza gelebilecek sorunlardan sizleri korumak olan Smart Mimic, birçok insan tarafından merakla bekleniyor. Noyan Berker ve Serdar Serttop’un projesi olan Smart Mimic’in piyasaya çıkış tarihi Mayıs 2017 olacak. Proje henüz gelişme aşamasında olduğu için genç mühendislerimiz de pek fazla bir şey söyleyemiyor. Çünkü ikili, projelerinin mümkün oldukça mükemmel olmasını istiyor ve bu nedenle de hazır oldukları ana kadar bekleyecekler anlaşılan.

Smart Mimic’in kullanım alanı o kadar geniş ki nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle ne işe yaradığından bahsedelim, sonrasında ise kullanım alanlarına değiniriz. Smart Mimic’i çalışır hale getirmeniz için tek yapmanız gereken, telefondan uygulamayı açmaktır. Arkasında bulunduğu manyetik alan sayesinde istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Ürünün içerisinde 4 farklı sensör bulunmaktadır. Telefonunuzdan oluşturduğunuz profiller doğrultusunda cihazınızın neye karşı devreye girmesini istediğinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. İstenmeyen bir durum ile karşılaştığınızda Smart Mimic, 120 desibellik alarm sistemi ile ötmeye başlar. Acı eşiğinin 130 desibel olduğunu düşünürseniz, dış faktörlere ve tehditlere karşı oldukça caydırıcı bir ses seviyesine sahiptir.

4 farklı sensör bulunuyor dedik ancak bunları nasıl oluşturacağınız konusunda kafanızda soru işareti mi var? Merak edilecek hiçbir şey yok, genç mühendislerimiz bu konu üzerinde hala çalışmalarını sürdürüyor. Telefon uygulamasının ara yüzünü oldukça basit haline getirmeye çalıştıklarını dile getiren ikili, kullanıcıları uğraştırmamak adına hazır profiller oluşturmaktadırlar. Evde bulunduğunuz süre içerisinde ev profilini seçebilirsiniz. Ayrıca kamp gibi dış mekan ayarları da oluşturulmaktadır. Hazır profillerden yararlanabilirken aynı zamanda kendi profilinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Bu denli sensöre sahip ve verileri sürekli olarak telefonunuza gönderebilen ürünün kapalı kutu olarak kalması saçma olurdu, değil mi? Smart Mimic, arkasında bulunan Micro-USB portu ile kodla uğraşan arkadaşlar tarafından geliştirilmeye her zaman açıktır. Ayrıca günlük ortalama bir kullanım süresi içerisinde Smart Mimic, 7 ay boyunca şarj edilmeden kullanılabilir. Smart Mimic’i fener olarak da kullanabilirsiniz. Kuvvetli bataryası sayesinde gecenizi aydınlatacak süper bir güce sahiptir.

Başından ayrılmanız gereken eşyalarınız var ama çalınmasından mı korkuyorsunuz? Smart Mimic’i yanlarında bırakmanız yeterli olacaktır. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi, kendi profilinizi yaratarak koruma şeklini veya nelerden korunmasını gerektiğini seçebilirsiniz. Oldukça küçük ve kullanışlı olmasının yanı sıra, farklı renk çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca, mühendislerimiz her geçen gün ürünü küçültmek için çalışmalar yapmaktadır. Şöyle kısaca hangi özelliklere sahip olduğuna bir göz atacak olursak:

  • Bluetooth
  • Sıcaklık Ölçme
  • Işık Kaynağı
  • Jiroskop
  • İvme Ölçer
  • Alarm
  • Hareket Sensörü

Bu tarz projelerin Türkler tarafından geliştirilmesi, insanı inanılmaz derecede mutlu ediyor. Güvenlik açısından çok kullanışlı olmasının yanı sıra, şık ve küçük tasarımı da Smart Mimic’i tercih edilebilir hale getiriyor. Şarj ömrünü 7 aya çıkarmaya başarmaları ise ikilinin ne kadar sıkı çalıştığını gösterebilecek şeyler arasındadır. Sonuçta hangi teknolojik ürün 7 ay şarj edilmeyi gerektirmiyor, değil mi? Hareket sensörü ve oldukça yüksek sesli alarmı sayesinde Smart Mimic sizleri güvende hissettirecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum