Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Guterres: Bu Saçma Savaşı Bitirmenin Zamanı Geldi!

Antonio Guterres Ukrayna'da savaşın sürdürülmesinin ne ahlaki ne politik ne de askeri açıdan elle tutulur yanı olmadığını söyledi. İşte detaylar;
Guterres: Bu Saçma Savaşı Bitirmenin Zamanı Geldi!
Yorum

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, bugün Ukrayna konusunda açıklamalarda bulundu. Rusya’nın bir ay önce Ukrayna’yı işgal etmesiyle başlatılan saçma savaşa son verilmesi için çağrıda bulanarak çatışmanın hiçbir yere hızla gitmediği konusunda uyardı.

Ukrayna halkının canlı bir cehenneme katlandığını belirtti. “Ukrayna’da savaşın sürdürülmesi ahlaki olarak kabul edilemez, politik olarak savunulamaz ve askeri olarak saçmadır” dedi.

Ukraynalı yetkililer bugün Rusya’nın kuşatma altındaki Mariupol limanına saldırıların sürdüğünü şehrin harabeye döndüğünü söyledi.

Guterres; “Mariupol düşse bile Ukrayna şehir şehir, sokak sokak, ev ev fethedilemez” diyerek bu savaşın kazanılamayacağının üzerini çizdi.

“Er ya da geç savaş alanından barış masasına geçmek zorunda kalacak. Bu saçma savaşı bitirmenin zamanı geldi” dedi.

Rusya, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle Ukrayna’ya 24 Şubat’ta özel askeri operasyon başlattı. Ukrayna ve Batılı müttefikleri, Moskova’yı ayrım gözetmeksizin sivillere saldırmakla suçlarken Moskova sivillere saldırdığını reddetmeyi sürdürüyor.

Guterres, yaklaşık 10 milyon Ukraynalının evlerinden kaçtığını anımsattı. Savaşın yankılarının küresel olarak hissedildiği konusunda uyarıda bulunan Guterres, fırlayan gıda, enerji ve gübre fiyatlarıyla küresel açlık krizi riskine dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu