Yatırım yapmaya başla!

Çinli Milyarder, Küreselleşmenin Toparlanma için Önemini Vurguladı

Çinli milyarder iş insanı, küresel ekonominin toparlanması için daha derin küreselleşmeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Çinli Milyarder, Küreselleşmenin Toparlanma için Önemini Vurguladı

Çinli iş insanı ve yatırımcı Guo Guangchang, küresel ekonominin toparlanması için daha derin küreselleşmenin gerektiğini söyledi.

Ülkenin en büyük yatırım firmalarından Fosun International Limited‘in Başkanı ve Kurucu Ortağı Guo Guangchang, CGTN’ye verdiği röportajda pandemi dönemlerinde küreselleşme, ekonomik zorluklar ve gelecekteki fırsatlar hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Fosun International’ın krizle nasıl başa çıktığı yönündeki soruyu yanıtlarken tedarik zinciri ve endüstriyel zinciri açısından bazı moda endüstrilerinin baskıyı hissettiğini vurguladı.

İlk etapta denizaşırı müşterilerinin Çin tedarik zinciri hakkında endişelendiklerini ancak kendisinin onlara Çin’in arza 2-3 ay içinde devam edeceğini söylediğini belirtti.

Çin’in tedarik zincirinin hızla arayı kapattığını fakat şu anda küresel tedarik zincirinin bozulmasının Çin’in genel üretimini etkilediğini söyledi.

“Tedarik zincirleri ile endüstriyel zincirler arasındaki boşluğu kapatmak için daha derin bir küreselleşmeye ihtiyacımız var. Piyasa ekonomisinin karşılaştığı sorunlar ancak pazar odaklı bir şekilde çözülebilir.” diyen Guangchang, yerli üretimin hızla toparlandığı savundu.

Çin’in salgına karşı çok savunmasız olan küçük ve mikro işletmelerine ne gibi öneriler vereceği konusunda Guo, tüketimi sürdürüp günlük hayata dönmenin öneminden bahsetti.

Ayrıca küçük-mikro işletmelerin vergi, istihdam, kira açısında daha fazla politika desteğine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Online işlemleri ve hizmetleri genişletmenin de gerektiğini ekledi.

Krizin getireceği fırsatlar hususunda ise sağlıklı bir yaşam tarzına talebin artacağını ve buna her endüstrinin dahil olabileceğini kaydetti. İkinci trendi ise dijital çözümleri benimsemek ve hizmetleri online sunmaya çalışmak olarak ifade etti.

Çinli şirketlerin küresel ekonominin toparlanmasına yardımcı olmak için küresel kaynaklarını nasıl daha iyi seferber edebilecekleri yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:

Guo Guangchang KüreselleşmeÇinli iş insanının küreselleşmeyle ilgili açıklamaları dikkat çekti ki pandemi, korumacılık endişelerinin artmasına yol açmıştı.

Birçok uzman bu konuda endişe verici açıklamalarda bulunurken IMF Başkanı Kristalina Georgieva da hükümetleri korumacılığa karşı uyardı. Korumacılığın maliyetleri artıracağını, gelirleri düşüreceğini, yoksulluğu kötüleştireceğini belirterek küreselleşmenin sorunlarının ele alınması gerektiğini savunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum