Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gününüzü Daha Güzel Yapmak için Kendinize Söylemeniz Gereken Cümleler

Gününüzü Daha Güzel Yapmak için Kendinize Söylemeniz Gereken Cümleler

Para kavgası, hırs, statü mücadelesi, savaş, ölüm, açlık ve dahasıyla dolu olan bu dünyada mutsuz olmak için pek çok neden var. Ne yazık ki hepimiz bu acı gerçeğin farkındayız! Yani insan mutsuz olmak için neden aramaya görsün. Birkaç tane gazete başlığına bakması, birkaç haber sitesine göz atması yeterli! Evet, diyorum ki belki de pek çok yönden berbat olan bu dünyada mutlu olmak, mutsuzluğa göre çok daha zor. Ama aynı zamanda mutluluk uğruna savaşılacak, elde etmek için var gücünle uğraşılacak kadar değerli diye düşünüyorum. Ne dersiniz, yoksa yanılıyor muyum?

Mutlu olmak için uğraşmaya gerek yok mu? İnsan içinden gelmiyor diye mutlu olmaktan vaz mı geçmeli? Hayata küsüp, robotikleşmiş insanlar arasına mı katılmalı? Umarım bu şekilde düşünmüyorsunuzdur. Yani mutluluğun uğruna savaşılması gerektiğine inanıyorsunuzdur. Evet, mutluluk! Hakkında cilt cilt kitaplar yazılan, şiirler, destanlar, türküler söylenen ve bence bu dünyanın hala dönüyor olmasında etkili olan duygu! Çocukların neşeli gülüşlerinde hissedilen, bazen bize de kenarından köşesinden dokunan; ama genellikle “ah, o eski günler” sözlerindeki buruklukta gizli olan mutluluk!

Sonuçta, her ne olursa olsun insan mutlu olmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeli. Bu dünyanın oyununa gelip, etrafındaki güzelliklere karşı yüz çevirmemeli! Hayatı siyah beyaz olarak değil, en canlı renkleriyle birlikte görmeyi bilmeli! Eğer tek başına tam anlamıyla mutlu olamıyorsa da başka şeylerden yardım almalı! İşte bu noktada sizlere; iş yerinize, evinize ve en önemlisi aklınıza yazmanız gereken cümlelerden oluşan bir liste sunacağım. Bu listedeki ilham verici cümleleri gerçekten inanarak kendinize söylediğinizde, hayatınızın fark edilir biçimde değiştiğini ve kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Zayıf Yönlerini Asla Başkalarının Güçlü Yönleriyle Kıyaslama!

Zayıf Yönlerini Asla Başkalarının Güçlü Yönleriyle Kıyaslama!Eğer mutlu ve kendine güvenen bir birey olmak istiyorsanız, zayıflıklarınızı asla başkalarının güçlü yönleriyle kıyaslamayın. Herkesin kendine has bir yeteneği olduğunu ve dünyadaki en başarılı insanların bile güçsüz tarafları olduğunu unutmayın.

Buna da Bakın: Hayatı Güzelleştirecek 10 Etkili Öneri

Belki Mükemmel Bir Çocukluğun Yoktu ama Artık Bittiğine Göre Bunun için Üzülme!

Belki Mükemmel Bir Çocukluğun Yoktu ama Artık Bittiğine Göre Bunun için Üzülme!Çoğu insanın kötü çocukluk anıları yüzünden hayatı boyunca sorun yaşadığını biliyoruz. Eğer siz de mükemmel bir çocukluğunuz olmadığı için tam anlamıyla mutlu olamıyorsanız, yukarıdaki cümleyi her gün kendinize söylemelisiniz. Evet, belki çok zor zamanlar yaşadınız; ama artık bittiğine göre bu zamanları arkanızda bırakmayı öğrenmelisiniz. Yoksa bu günlerinizi de ileride aynı hüzünle ve pişmanlıkla hatırlayacaksınız.

Dünyayı Değiştiremiyor Olabilirsin, O Zaman Kendini Değiştir!

Dünyayı Değiştiremiyor Olabilirsin, O Zaman Kendini Değiştir!Evet, içinde bulunduğunuz dünyayı değiştiremiyorsanız; kendinizi değiştirmeyi düşünmelisiniz. Sonradan pişman olmamak ve boş yere uğraşmamak için bunu hemen şimdi yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Ego, İd ve Süperego Nedir? Nasıl Aşılır? Egoist Kime Denir?

Hayatına Sahip Çık, Yoksa Bunu Bir Başkası Yapacak!

Hayatına Sahip Çık, Yoksa Bunu Bir Başkası Yapacak!İşine, ailene, arkadaşına, kendine… Yani hayatınıza sahip çıkmayı öğrenmelisiniz. Kendi tercihlerinizi yapabilmeli, hayatınızın dümenini siz tutmalısınız. Yoksa hayatınız siz farkına bile varmadan başkaları tarafından elinizden alınır.

Elindeki Kağıtları Değiştiremiyorsan Nasıl Oynayacağını Değiştir!

Elindeki Kağıtları Değiştiremiyorsan Nasıl Oynayacağını Değiştir!Belki hiç beklemediğiniz kadar kötü bir eliniz var. O zaman nasıl oynayacağınızı değiştirmelisiniz. Çünkü oyun dağıtılan kağıtlara göre değil, ancak oynanış biçimine göre kazanılabilmektedir.

Her Şeyi Kusursuzca Yapmak Zorunda Değilsin!

Her Şeyi Kusursuzca Yapmak Zorunda Değilsin!Evet, şu mükemmeliyetçi bakış açınızdan artık kurtulmalısınız. İşleri bazen akışına bırakmayı öğrenmeli, her şeyi düzeltebileceğinizi düşünmekten vazgeçmelisiniz. Ancak bu şekilde gerçekten mutlu olabilirsiniz. Yani, bırakın dağınık kalsın!

Tavsiye Ederiz: Kontrol Manyağı İnsanların Özellikleri Nedir?

Mutlu Olmak için Bir Eş Bulmak Zorunda Değilsin!

Mutlu Olmak için Bir Eş Bulmak Zorunda Değilsin!Eğer kendinizi uzun zamandır yalnız hissediyorsanız, bunun değerini bilin. Çünkü emin olun ki evli ya da bir birlikteliği olan kişilerin çoğu sizin özgür hayatınıza özenmektedir. Etrafınızda artık evlenmeniz gerektiğini söyleyen insanlar varsa, onlara gülümseyerek “ben böyle mutluyum” deyin. Bunu söyleyin ki yerinizde olmak için daha da can atsınlar.

Göz Atın: Yalnız Yaşayan İnsanlar Neden Daha Güçlü?

Hiç Risk Almıyorsan, Her Şeyini Riske Ediyorsun Demektir!

Hiç Risk Almıyorsan, Her Şeyini Riske Ediyorsun Demektir!Hayatınızı olabildiğince düz ve tehlikesiz geçirmek için uğraşıyorsanız, o zaman çok büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü bu yaklaşımla siz kendinizi garantiye almış olmuyorsunuz. Aksine bile bile lades diyerek kendinizi uçurumun kenarına sürüklüyorsunuz. İşte bunu yapmayın! Bazen en güzel şeyler için risk alınması gerektiğini bilin.

Buna da Bakın: Hayatı Zorlaştıran Sorunlardan Kurtulamamanın Sebepleri

Korkularının Üzerine Git!

Korkularının Üzerine Git!Karanlıktan mı korkuyorsunuz? O zaman evin bütün ışıklarını kapatıp zifiri karanlıkta oturun. Yükseklik fobiniz mi var? Yüksek binaların teraslarına çıkıp aşağıya bakmak için çaba harcayın. Kalabalıklardan mı korkuyorsunuz? Şehrin en kalabalık mekanlarının müdavimi olun. Yani diyorum ki korkularınızın üzerine gidin. Bunu her gün azar azar yapmaya çalışın. Sonunda kendinizi ne kadar güçlü hissettiğinizi ve artık size rahatsızlık veren şeylerden korkmadığınızı göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Korkulardan Kurtulmak için Ne Yapmalı?

Güldüğünde Seninle Birlikte Gülecek Koca Bir Dünya Vardır, ama Ağladığında Yalnız Kalırsın!

Güldüğünde Seninle Birlikte Gülecek Koca Bir Dünya Vardır, ama Ağladığında Yalnız Kalırsın!Evet, eminim bu durumu siz de yaşamışsınızdır. Hani şu kötü gün dostu muhabbetini diyorum! Neşeniz yerindeyken yanınızda bir sürü insan olduğunu hissedersiniz, ama ağladığınızda yanınızda neredeyse hiç kimse yoktur. Çünkü insanlar gülümsemelerinizin onlara da bulaşmasına izin verirler, ama gözyaşlarına kimsenin tahammülü yoktur.

Tavsiye Ederiz: Hiçbir Şeyden Mutlu Olamıyorum Diyenler için Öneriler

Yapmak İstemediğin Hiçbir Şeyi Yapma, ama Geleceğinin Fırsatını Kaçırıyor Olabileceğini de Bil!

Yapmak İstemediğin Hiçbir Şeyi Yapma, ama Geleceğinin Fırsatını Kaçırıyor Olabileceğini de Bil!İşe gitmek yerine uzunca bir süre kafanı dinlemek istiyor olabilirsiniz. Ya da küçük çocuğunuzun arkanızdan ağlamasına artık dayanamadığınız için işi bırakma kararı almış olabilirsiniz. Tabii ki bunlar sizin en doğal hakkınız! Yani yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Ancak şu da var ki aldığınız kararların hayatınızı ileride nasıl etkileyeceğini de düşünmek zorundasınız. Belki şu an canınızın istemediği bir şeyi yaparak, hayatınızın fırsatına doğru ilerliyorsunuzdur. Bilemezsiniz, değil mi?

Duygularının Başkaları Tarafında Yönlendirilmesine İzin Verme!

Duygularının Başkaları Tarafında Yönlendirilmesine İzin Verme!Bir başkasının dolduruluşuna gelip, normalde yapmayacağın bir şeyi yapma! Sevdiğin adamdan en yakın arkadaşın yüzünden vazgeçme! Ya da dostunla ilişkini ailen yüzünden bitirme! Aslında hiç de sana göre olmayan bir işi başkalarının yönlendirmesiyle benimseme! Kısacası duygularının kontrolünü elinde tutan her zaman sen ol!

Tavsiye Ederiz: Hayattan Zevk Almak Nedir Bilen İnsanların Ortak Özellikleri

Başarıya Gitmenin Tek Yolu İlk Etapta Birçok Kez Başarısız Olmaktır!

Başarıya Gitmenin Tek Yolu İlk Etapta Birçok Kez Başarısız Olmaktır!Kendinizi yenilgiye uğramış hissettiğiniz her an bu cümleyi düşünün. İnanın bana, dünyaya adını altın harflerle yazdırmış pek çok kişi zafere ulaşana kadar pek çok kez başarısız olmuştur. Belki de pes etmeye en yakın olduğunuz anın başarıdan hemen önceki zaman dilimi olduğunu düşünerek mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin.

Hata Yap ama Ders Almayı Unutma!

Hata Yap ama Ders Almayı Unutma!İstediğiniz kadar çok hata yapabilirsiniz. Önemli olan şeyin yaptığınız yanlışlardan ders çıkartmak olduğunu unutmayın. Hatanın sadece ders alınmadığı zaman “hata” olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

İlginizi Çekebilir: Hatalardan Ders Almak için Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

Başkalarının Düşüncelerini Umursama!

Başkalarının Düşüncelerini Umursama!Bu cümleyi kendinize her gün söylemeli, hatta bunu bir bakış açısı olarak benimsemelisiniz. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamaktan vazgeçmeli, önemli olan şeyin sizin düşünceleriniz olduğunu unutmamalısınız. Hatta bunu daha iyi benimsemek için sizin düşüncelerinizin başkalarının hayatını ne kadar etkilediğini düşünebilirsiniz. Neredeyse hiç, değil mi? O halde siz de onlarınkini umursamayın!

Hayat Sınırların Bitiminde Başlar!

Hayat Sınırların Bitiminde Başlar!Ne zaman ki o görünmez kafesinizden çıkmaya karar verirsiniz, işte o zaman gerçek yaşama merhaba dersiniz. Bu nedenle, sınırlarınızın dışına çıkmaktan korkmayın. Belki de en güzel günleriniz, sonunu göremediğiniz yolun bitiminde sizi bekliyordur. Denemeden nereden bileceksiniz ki?

Gençken Aptalca Şeyler Yapmazsanız, Yaşlandığınızda Gülümseyeceğiniz Hatıralara Sahip Olmazsınız!

Gençken Aptalca Şeyler Yapmazsanız, Yaşlandığınızda Gülümseyeceğiniz Hatıralara Sahip Olmazsınız!Nasıl ki çocukluk anılarımızı hatırlayıp gülümsüyor hatta belki de kahkahalara boğuluyoruz, yaşlandığımızda da gülümseyebilmek için anılara ihtiyaç duyacağız. İşte bu nedenle, gençken aptalca şeyler yapmaktan fazla korkmayın. Çünkü bunlar ileride elinizde kalan en değerli şeyler olacaktır.

Her Zaman Kendin Ol!

Her Zaman Kendin Ol!İstediğin her şeyi söyle ve her zaman dilediğin gibi davran. Çünkü seni sen olduğun için seven insanlar bunu umursamayacaktır. Seni yargılayan insanları ise sen umursamayacaksın. Her iki durumda kazanan sensin. Bu nedenle insanların arasına çıktığında samimiyetsiz bir maske takınma!

Tavsiye Ederiz: Kendinden Emin Olmak için Yapılması Gerekenler

Zamanını Açıklama Yapmaya Çalışarak Harcama!

Zamanını Açıklama Yapmaya Çalışarak Harcama!Neden biliyor musunuz? Çünkü siz ne kadar çok açıklama yaparsanız yapın, insanlar durmak istedikleri şeyi anlayacaklardır. Bu nedenle bırakın istedikleri gibi düşünsünler. Sonuçta siz kendinizi biliyor musunuz? O zaman boşverin, zira sizden gerisi hikaye!

İlk Zaferini Kazandıysan Sakın Ola Çok Fazla Dinlenme!

İlk Zaferini Kazandıysan Sakın Ola Çok Fazla Dinlenme!Çünkü ikinci başarınızı elde etmek için çok fazla dinlenirseniz, etrafınızdan bir sürü olumsuz eleştiri almaya başlarsınız. İnsanlar ilk başarınızın sadece şans olduğunu, zaferinizin bir seferlik olduğunu ve bunlar gibi daha birçok saçma düşünce üretmeye başlayacaklardır. İşte bu nedenle ikinci galibiyetiniz için çalışmaya bir an önce başlamalısınız.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Galeriler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum