Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Kazanan Kriptoları SHIB ve DOT için Hedefler Neresi?

Hafta sonuna doğru düşüşe geçen kripto para piyasalarında günün yeşil renk verenleri arasında SHIB ve DOT vardı. Detaylar haberde;
Günün Kazanan Kriptoları SHIB ve DOT için Hedefler Neresi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta ortasında ABD Merkez Bankası’nın faiz açıklaması ile hareketlenen kripto para piyasaları, ABD tarım dışı istihdam raporunun açıklandığı günü ise düşüşle geçiriyor. Ancak son 24 saat itibarıyla piyasadan ayrışarak kazançlarını tazeleyen Shiba Inu (SHIB) ve Polkadot (DOT) gibi kripto para birimleri de mevcut.

Meme tabanlı kripto para birimi SHIB, son üç ayın en yüksek seviyesine yakın kalarak Cuma gününün en çok kazanan dijital varlıklarından biri oldu.

Küresel kripto para piyasa değeri yazım esnasında yüzde 1.28 düşmesine rağmen, token bugünkü oturumun büyük bölümünde yeşil renkteydi.

DOT da önemli bir direnç seviyesinin üzerinde işlem yapmaya devam ettiği için değerini artırmayı başardı.

SHIB Kasım’dan Bu Yana En Güçlü Noktasına Yakın

SHIB, fiyatın dünkü üç ayın en yüksek seviyesine yakın kalmasıyla birlikte Cuma günü kayda değer bir hareketlilik yaşadı.

GCM Yatırım Banner

SHIB/USD, Perşembe günü Kasım ayından bu yana en güçlü noktası olan 0.00001291 dolara yükseldi. Ancak boğaların kâr elde etmek için harekete geçmesiyle biraz düştü.

Tüccarlar pozisyonlarını terk ederken, SHIB dün 0.00001196 dolara kadar düştü. Ancak o zamandan beri fiyatlar toparlandı ve haber yazımı esnasında 0.00001251 dolarda oturuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Perşembe günkü düşüş SHIB’i göreceli güç endeksinde (RSI) 61.00 noktasında bir desteğe doğru itti, ancak boğalar bir kırılmayı reddetti. Endeks, yazım esnasında 70.00’deki direnç noktasının biraz altında olan 69.41’de ilerliyor.

SHIB’in dünkü zirveyi yeniden yakalayabilmesi için öncelikle 70.00’deki bu direnç noktasının kırılması gerekecek.

DOT Fiyatı 7 Doları Aştı

DOT, önemli bir direnç seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ederken, bugünkü seansta da yükseliş ivmesini sürdürdü.

DOT/USD, Perşembe günü 6.84 dolarlık zirvesinden uzaklaştıktan sonra günün ilerleyen saatlerinde 6.53 dolara kadar düştü.

Token ilerleyen saatlerde yeniden toparlandı ve 6.80 dolar seviyesindeki direnç noktasına yeniden yaklaştı.

14 günlük RSI göstergesinde 68.00 noktasının aşılmasıyla Polkadot, haber yazımı esnasında ise artık 7 doların üzerinde işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SHIB’e benzer şekilde, DOT tüccarlarının piyasa ivmesinin yükseliş eğilimini sürdürmesi için bu noktayı koruma adına mücadele vermeleri gerekecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın