Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Dikkat Çeken Yükselişleri: LTC ve LINK Nereye Gidiyor?

Kripto para piyasasında genel tabloda yeşil renk hakimken, bazı altcoinler gün içindeki hareketleri ile ön plana çıktı. Detaylar haberde;
Günün Dikkat Çeken Yükselişleri: LTC ve LINK Nereye Gidiyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, az sayıdaki kripto para birimi haricinde son 24 saat içinde genel bir yükseliş eğilimi içinde. Piyasa değeri sıralamasında başlarda gelen önemli altcoinlerden Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) ise yükseliş hareketleri ile günün ön plana çıkan kripto para birimleri arasına girdi.

Litecoin, 14 Aralık tarihinde başlayıp altı gün süren ayı koşusunun önüne geçmeyi başarırken, kayıplarını geri toplamak adına önemli bir hamle yaptı. Altcoin, son 24 saat içinde yüzde 4’ten fazla değer kazanırken dikkat çekti.

Kripto para birimleri piyasa değerleri sıralamasında 21. sırayı alan LINK ise önemli bir destek noktasından toparlanma yaşadığı için günü yeşil renkte sürdüren bir diğer kripto varlık oldu.

LTC, Düşüşe Sonunda Dur Dedi!

Kasım ayındaki yükselişiyle sükse yapan ve kripto para piyasasının genel gidişatından ayrışan Litecoin, Aralık ayını daha çok yatay seyirde sürdürdü. Ancak, 14 Aralık’ta başlayan düşüş trendinin altı gün boyunca sürmesiyle 77.50 dolar seviyesinden 63 dolara kadar geriledi.

Altcoin, son 24 saat içindeki performansıyla kayıp serisini sonlandırmayı başardı. Toplam piyasa değeriyle yakın zaman önce Shiba Inu’yu (SHIB) geride bırakarak 14. sıraya yükselen kripto varlık son 24 saatte yüzde 5’e yaklaşan yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

LTC/USD, bir ayın en düşük seviyesi olan 61 dolardan uzaklaştı ve bugünkü seansın erken saatlerinde 65.60 dolara ulaştı.

Hareket, token 63.50 dolarlık önemli bir destek noktasına ulaştığında yükseliş baskısı yoğunlaşırken geldi. Altcoin, haber yazımı esnasında 65.20 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafiğe bakıldığında, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) de yükseldi ve uzun vadeli tabanı olan 33.50’den uzaklaştı. Dünkü altı ayın en düşük seviyesinden uzaklaştığından beri, endeks şu anda 37.46 değerini takip ediyor.

Bir sonraki görünür direnç 46.00 seviyesi gibi görünüyor ve buna ulaşılırsa LTC muhtemelen 70.00 doların üzerinde işlem görecek.

LINK, 4 Günün En Yüksek Seviyesine Çıktı

Fiyatın, dört günün en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte bugünkü seansta bir diğer kayda değer kazanç elde eden altcoin LINK oldu.

Haftaya 5.75 dolarlık düşük seviyeyi görerek giren LINK/USD bugün erken saatlerde 6.10 dolarlık bir zirveye tırmandı.

Söz konusu ralli, tokenı 6.54 dolardan işlem gördüğü Cuma gününden bu yana en yüksek noktasına itmiş oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Litecoin’e benzer şekilde, bugünkü hareket, fiyatın dört haftanın en düşük seviyesinden uzaklaştığını gördü.

LINK, RSI’ın 37.00 seviyesindeki tavanın üzerine çıkmasıyla gelen 5.80 dolarlık destekte yükseldi.Haber yazımı esnasında endeks 39.81’de seyrediyor ve LINK/USD 6.01 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın