Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günümüz İlişkilerinin En Büyük Problemleri

Günümüz İlişkilerinin En Büyük Problemleri
Son Güncelleme: 
Yorum

İlişki nedir? İlişki, bir hayatı iki kişilik yaşamaktır. Birbirine saygı ve sevgi göstermek, koşulsuz güvenebilmektir. Lakin son zamanlarda ilişki kavramı biraz değişti. Gelişen teknoloji ve sosyal medya da bunu etkiledi desem, yalan olmaz sanırım.

Önceden ilişkiler ne kadar güzelmiş. Beraber zaman geçirmeler, birlikte olabilmek için evden kaçmalar… O zamanlar mantık evliliği gibi bir şey de yokmuş. Yeşilçam filmlerinde hepimiz görmedik mi? Zengin kız, fakir oğlana kaçıyor ailesini reddediyor, kızın babası oğlana para teklif ediyor; ama almıyor falan. Yani demek istediğim eskiden işler ne kadar güzelmiş; çünkü her şey aşk için yapılırmış. Şu an ise mantık birliktelikleri, çıkar ilişkileri ve para için beraber olmak bir hayli moda oldu. Gerçek aşklar yalan mı oldu? Hayır, halen daha yalnızca birbirlerine değer verdikleri için birlikte olan insanlar var. Şükürler olsun ki hala onları görüp feyzalan ve imrenen insanlar da var.

Neyse konumuzdan sapmadan, günümüz ilişkilerinin en büyük problemlerine beraber bir göz atalım:

Öncelikle En Büyük Sorun Bir İlişkimizin Olmaması

Öncelikle En Büyük Sorun Bir İlişkimizin OlmamasıEvet, ilişkilerin en büyük problemlerini yaşamak için önce bir ilişkimizin olması gerekiyor. Onu da nasıl mı yapacağız? Pek bir fikrim yok, kelin ilacı olsa başına sürermiş. Yalnız sosyalleşmeyi tavsiye eden arkadaşlarım var. Onu denemek lazım bir ara. “İlişkilerimiz Mercedes’imiz gibi ikisine de sahip değiliz. Ancak sahip olmaya çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.”

Sosyal Medya: İlişki Katili

Sosyal Medya: İlişki Katiliİlişkisi olan arkadaşlara soruyorum; sosyal medya yüzünden kaç kere kavga ettiniz? Siz bunu düşünürken, ben de birkaç örnek vereyim. Birçok arkadaşımın yaşadığı en büyük problem, Instagram’dan takip ettikleri modeller haline gelmiş durumda. O çocuk zaten onları elde edemeyeceğini biliyor. Takip etse ne, etmese ne? Hele ki o fotoğrafları beğenmeleri… Kadının fotoğrafını 5.323.879 kişi zaten beğenmiş. Biz beğensek ne olacak? Ama kadınların tanıdığı ve nefret ettikleri kişilere aynısını yapıyorsanız, o biraz sıkıntı.

İletişim Kopukluğu

İletişim KopukluğuSon zamanlarda diyalog eksikliği ilişkideki en büyük problemlerden bir tanesi haline geldi. Çiftler konuşmak dışında hemen hemen her şeyi yapıyor. Birbirlerini tanımıyorlar bile. Bunun için yapabileceğiniz çok iyi bir önerim var; tek yapmanız gereken IKEA’dan herhangi bir şey alarak beraber yapmaya çalışmak. İkiden fazla iletişim bozukluğu yaşanmazsa bu iyiye işarettir; ama iki taraf da sinirlenip yapmaktan vazgeçerse bu ilişkiniz için pek de olumlu bir işaret olmaz.

Tarafların Düşüncelerini Birbirleriyle Açıkça Paylaşmaması

Tarafların Düşüncelerini Birbirleriyle Açıkça PaylaşmamasıBir konudaki düşüncenizi yada herhangi bir şeyi arkadaşınıza söyleyip, onun gidip sevgilinize/eşinize söylemesini beklemek! Artık bu bir moda haline geldi. Hatta bunu bile yapmayıp, çoğu kişi sevgililerine/eşlerine olan isyanlarını Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından duyuruyor.

Uzun Mesafeli İlişkiler

Uzun Mesafeli İlişkilerYürüten ne güzel yürütüyor öyle değil mi? Ama ilişkinin yürümesi için tarafların birbirlerine sonsuz bir güven duymaları gerekiyor. Çünkü herkesin de bildiği gibi en ufak bir güven eksikliğinde “acaba yalan mı söylüyor?”, “cidden orada mı?” diye düşünmeye başlanılıyor. Bir bakıma, söylenilenin doğruluğuna inanmak gerek aksi takdirde paranoyaya bağlama şansı var.

Alttan Alan Tarafın Olmaması

Alttan Alan Tarafın OlmamasıBirçok ilişki ise tarafların kendilerinden ödün vermemeleri ve alttan alamamaları yüzünden bitiyor. Oysaki bir kereliğine mahsus “tamam, özür dilerim, sen haklısın” demek bu kadar zor olmasa gerek. Unutmayın, karşınızdaki kişi değer verdiğiniz bir insan; özür dilememek onu kaybetmenizden daha mı önemli?

İlişkiler başlangıçta her zaman zordur; ama işleri bir kere yoluna soktuğunuzda ise sizden mutlusu yoktur. Hayatınızda olan insana saygı gösterin. İlişkinizin monotonlaşmasına müsaade etmeyin. Daha da önemlisi ilişkinizin bir alışkanlıktan ibaret olmasına göz yummayın. 23578109 tane köpek veya kediyle yaşamaktansa severek beraber olduğunuz bir insanla olmak daha iyi değil mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu