Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güney Kore’de Nakit Kazandıran Uygulamalara İlgi Artıyor

Zorlu ekonomik koşullar insanları farklı çözümlere iterken, nakit kazandıran telefon uygulamaları her geçen gün daha cazip hale geliyor.
Güney Kore’de Nakit Kazandıran Uygulamalara İlgi Artıyor
HABER GİRİŞ

Yüksek enflasyon hanehalkının satın alma gücünü her geçen gün düşürürken, artan yaşam maliyetleri ile mücadele etmek de bir o kadar zorlaşıyor. Güney Kore’de bir girişimcinin geliştirdiği finansal hizmetler uygulaması olan Toss ile kullanıcılara nakit kazandırma imkanı sunuluyor.

Toss uygulaması viral şekilde artarken genç işsizliğinin ve enflasyonun yükseldiği bir ekonomide popülaritesinin de her geçen gün arttığına dikkat çekiliyor.

Bir seferde 10 sente kadar kazanç sağlayabilen finansal hizmetler uygulaması Toss’a ilgi oldukça yüksek. İş portalı Incruit tarafından yapılan bir ankete göre dört yetişkinden üçü bu tür uygulamalar aracılığıyla para kazanıyor.

Uygulama çok fazla getiri sunmasa da kullanıcılar en azından bir kahve alacak kadar para kazanabildikleri için kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor.

77 yaşındaki emekli Han Sun-jae, Toss uygulaması aracılığıyla şu ana kadar yaklaşık 50.000 won (37.91 dolar) kazandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Ocak lansmanından bu yana yaklaşık 4,4 milyon kullanıcının Toss’un uygulama içi nakit verme özelliğini kullandığı biliniyor. Uzmanlar insanların giderek daha da kötüleşen ekonomik durumun üstesinden gelmek için uygulamaya daha fazla zaman ayırdığına dikkat çekiyor.

Reuters haberinde Güney Kore’de enflasyonun 1998 yılından bu yana, işsizliğin ise 2003 yılından bu yana en yüksek seviyelerde olduğu hatırlatılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.