Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güney Kore’de Kripto Düzenlemesinin Hızlandırılması İstendi

Güney Kore'de Finansal Hizmetler Komisyonu başkanı, sanal varlıklarla ilgili 13 tasarının mecliste tartışılmak üzere beklediğini söyledi. Detaylar haberin devamında...
Güney Kore’de Kripto Düzenlemesinin Hızlandırılması İstendi
HABER GİRİŞ

Kripto paralara olan ilginin artması sonrası dünyanın dört bir yanında ülkelerin düzenleyicileri, yasal çerçeve belirlemek adına çalışmalar yürütüyor.

Güney Kore bu konuyla ilgili araştırmalar yapan ülkeler arasında yer alıyor. Ülkenin yerel medya kaynaklarında yer alan habere göre Güney Kore’nin mali gözlemcisi kripto yasa tekliflerinin gözden geçirilmesini hızlı bir şekilde takip etmek istiyor.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Kim Joo-hyun, ilgili bakanlıklardan, uzmanlardan ve personelden oluşan bir görev gücünün, sanal varlık varlık yasasını hızla gözden geçireceğini söyledi. Yetkili mecliste bekleyen kripto mevzuatı için 13 teklif olduğunu belirtti.

Terra Çöküşü Düzenleme Çağrılarını Artırdı

Mali Denetleme Hizmeti, piyasa risklerinin kapsamlı bir şekilde yönetilmesini ve denetlenmesini önceden bildirmişti.

Denetleme Servisi başkanı Bok-hyeon Lee ise “Küresel durumu ve denizaşırı düzenleyici duruşu aktif olarak izleyip paylaşacağız ve rasyonel düzenlemelerin oluşturulmasını destekleyeceğiz” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcıları korumak için gerekenin yapılacağını ve blok zinciri inovasyon desteğini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz aylarda Güney Kore merkezli Terra ekosisteminde yaşanan çöküş, düzenleyicilerin daha hızlı hareket etme beklentisini beraberinde getiriyor. Güney Kore’de savcılar, Terra soruşturmasının bir parçası olarak Temmuz ayında 7 kripto borsasına baskın düzenledi.

Hükümet yetkilileri daha önce, ABD’li düzenleyicilerin Başkan Joe Biden’in kripto ile ilgili yürütme emriyle emrettiği raporları yayınladıktan sonra, Ekim ayında Dijital Varlık Temel Yasası olan kapsamlı bir yasal çerçeve üzerinde çalışmaya başlayacaklarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın