Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Hükümeti Vergi Kaçıranların Kripto Paralarına El Koydu

Seul’de vergi kaçırdığı tespit edilen kişilerin dijital varlıklarına el konuldu.
Güney Kore Hükümeti Vergi Kaçıranların Kripto Paralarına El Koydu

Son dönemde kripto para piyasasının değeri arttıkça, bu yatırım araçlarını kötü amaçla kullananlarda da artış yaşanıyor. Güney Kore bir süredir kripto para piyasasına yönelik çeşitli düzenlemeler ile gündeme geliyor. Son gelişmeler Güney Kore hükümetinin vergi kaçakçılarına karşı harekete geçtiğini gösteriyor.

Güney Kore’nin başkenti Seul şehir hükümeti, bireylerden ve şirket başkanlarından 22 milyon dolar değerinde kripto para birimlerinin ele geçirildiğini açıkladı. Ele geçirilen kripto, şehrin vergi toplama dairesi tarafından vergi suçlusu olarak tanımlanan kişilerden sağlandı.

Ulusal Vergi Servisi’nin Seul ofisi, 1.566 kişiyi ve şirket başkanlarını gecikmiş vergilerle tespit etti. Seul’deki NTS ofisi daha sonra 676’sının üç kripto borsasında tuttuğu dijital varlıklara el koydu. NTS’ye göre, 676 kişi yaklaşık 25 milyon dolar vergi borcu vardı.

Seul şehir hükümeti, vergi mükelleflerinin, kripto para birimlerinin fiyatındaki son artış ele geçirilen kripto para birimlerinin değerinin daha da artmasını bekliyor. Ele geçirilen kripto varlıkların büyük bölümünü Bitcoin oluşturuyor. 22 milyon dolar değerinde paranın %19’u Bitcoin’den oluşuyor.

Diğer varlıklar arasında Ethereum ve XRP’nin yer aldığı görülüyor. Güney Kore’de kripto para birimi vergi yasası Ocak 2022’de yürürlüğe girecek. Vergi rejimi, 2.300 doların üzerindeki kripto ticaret sermayesi kazançlarında %20’lik bir kesintiyi mümkün kılıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum