Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore, Kuzey Asya’daki En Az Değer Biçilmiş Hisse Senedi Piyasası

Güney Koreli hisse senetleri için “en az değer biçilmiş olanlar” yorumu yapıldı. Detaylar aşağıda;
Güney Kore, Kuzey Asya’daki En Az Değer Biçilmiş Hisse Senedi Piyasası

State Street Global Markets stratejisti Ben Luk, Güney Koreli hisse senetlerinin şu anda Kuzey Asya hisse senedi piyasaları arasında en az değer biçilmiş olanları temsil ettiğini söyledi.

Güney Kore’nin pazar performansı, bu yılki bölgesel akranlarının çok gerisinde kalırken Pazartesi günkü kapanışında Kospi sadece yıl başından bu yana yüzde 2.3 yükselmişti. Buna karşılık, aynı dönemde Çin’in Şanghay kompoziti yüzde 16.9, Japon Nikkei 225 ise yüzde 17 civarında yükseldi.

Ben Luk, piyasalardaki söz konusu gelişmelere atıfta bulunarak Kore hisse senedi piyasasına baktıklarında, orada gerçekten sevdikleri birçok şey olduğunu belirtti.

State Street Güney Kore Hisse Açıklaması Yatırımcıların hala ABD-Çin ticaret savaşına odaklanmış göründüğünü anlatan Luk, bununla birlikte basitçe birinci aşama anlaşma ya da gelecek sene beklenebilecek ikinci aşama anlaşmaya ilişkin hiçbir detay bulunmadığını vurguladı. Sonuçta Pekin ile Washington arasında bir yıldan fazla süren ticaret mücadelesi, Güney Kore gibi ihracata bağımlı ekonomileri derinden etkilemişti.

Pek çok küresel imalat satın alma yöneticileri endeksinin son aylarda duraksadığının üzerini çizen stratejist, insanların bilmesi gereken şey şu ki ticaret döngüsü dibe vuruyor olabilir” dedi.

State Street Güney Kore Piyasa Açıklaması Asya ihracat tarafında daha fazla verinin gözlemlenmesi gerektiğinden en kötüsünün bitmemiş olabileceğini kabul eden State Street stratejisti, insanların hala aşırı biçimde düşük fiyatlama yaptığını ve Kuzey Asya hisse senedi piyasalarının çoğunda toparlanma yaşanabileceğini aktardı.

Luk ayrıca kurumsal yönetim ile ilgili sorunlara katalizör olarak dikkat çekerek Güney Kore pazarında çok daha fazla temettü ödemesi gördüğünü dile getirdi. Nomura’dan Jim McCafferty de Güney Kore’deki yatırımcıların bu cephede Japonya’nın liderliğini takip etmeye başladığını söyledi. Şu anda Japonya’da bazı içsel değişiklikler gördüklerini, yerel yatırımcıların yönetimle ilgilendiklerini bildirdi. Aynı şeyin Kore’de gerçekleşmeye başladığına dair bazı işaretlerin olduğunu da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum