Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de Kripto Para Borsaları ile Bankalar Arasındaki Akışlarda Rekor Artış Yaşandı

Upbit borsası Güney Koreli bankalara, 2021'in ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre 10 kat daha fazla ücret ödedi.
Güney Kore’de Kripto Para Borsaları ile Bankalar Arasındaki Akışlarda Rekor Artış Yaşandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası büyüdükçe bankalar ile borsalar arasındaki akışlarda artış meydana geliyor. Financial Supervisory Service verilerine göre, Güney Koreli ticari bankalar 2021 yılının ilk çeyreğinde kripto borsaları ile bağlantılı gerçek isimli banka hesapları arasında 57,9 milyar dolar işlem gerçekleştirildi.

Veriler Shinhan Bank, çevrimiçi banka K Bank ve Kore NH NongHyup Bank gibi kredi verileri yanı sıra Upbit, Bithumb, CoinOne ve Korbit olmak üzere dört büyük yerel kripto borsası arasındaki ticareti gösteriyor.

Ödenen Ücretler Arttı

Ödenen Ücretler Arttı

Güney Kore’deki doğrulanmış banka hesaplarındaki kripto akışları, 2020 yılının ilk çeyreğinde 33.4 milyar dolardı ve geçen zaman içerisinde % 40’ın üzerinde artış görüldü. Güney Kore bankaları da kripto borsaları tarafından ödenen ücretlerde büyük bir artış kaydetti.

K Bank ilk çeyrekte Upbit borsasından yaklaşık 4.5 milyon dolar kripto komisyonu kazandı. Bu rakam bir önceki çeyrekte 504 bi dolar olarak açıklanmıştı. Bu da neredeyse 10 katlık bir artış olduğunu gösteriyor.

Financial Supervisory Service’in sahibi olan Kim Byung-wook, piyasa likiditesinin körüklediği kripto piyasalarında artan spekülatif ateşin, kripto ticaret oranı ve gerçek isimli banka hesaplarının sayısında belirgin bir artışa yol açtığını söyledi.

Güney Koreli mali düzenleyiciler, yerel sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının bankalardan gerçek adlarıyla doğrulanabilir hesaplar almalarını şart koşuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu