Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Kim Jong-Un’un Kız Kardeşi için 220 Bin Dolar Harcamış!

Güney Kore’nin Kim Jong-Un’un kız kardeşi Kim Yo-jong için 220 bin dolara tekabül eden 240 milyon won harcadığı belirtildi. İşte detaylar;
Güney Kore Kim Jong-Un’un Kız Kardeşi için 220 Bin Dolar Harcamış!

Güney Kore’nin PyeongChang kentinde 9 – 25 Şubat tarihlerinde 23’üncüsü düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları, uzun süredir gündemi meşgul ediyor. Neticede dev organizasyon; kazanılan madalyalar, renkli sahnelere tanık olan oyunlar, hatta siber saldırılarla günlerdir manşetlerde!

Ancak bu kez konu daha farklı! Zira söylenen o ki oyunların ilk 3 gününde ülkeyi ziyaret eden Kim Yo-jong’un Güney Kore’ye 220 bin dolar maliyet çıkardığı belirtildi. Detaylar aşağıda;

Kış Olimpiyatları’nın ilk 3 gününde Güney Kore’de bulunan Kim Jo-jong, Güney Kore’ye 220 bin dolarlık maliyet çıkardı.

Kim Jong-Un Kız Kardeşi Güney Kore'de 3 Gün Bulundu240 milyon Güney Kore wonunun ağırlıklı olarak; konaklama, ulaşım ve yiyecek gibi ihtiyaçlar için harcandığı söylendi. Güney Kore Birleşme Bakanlığı’ndan adı açıklanmayan bir yetkilinin açıklamasına göre 240 milyon won, sadece kız kardeş için değil aynı zamanda heyetteki 4 üye ve onların 18 personelinin giderlerini de kapsadı.

Ayrıca Kuzey Kore liderinin kız kardeşinin ve yetkililerin Seul’da bulunan 5 yıldızlı Walkerhill Hotel’de kaldıkları belirtildi.

Kim Jong-Un Kız Kardeşi Güney Kore'ye 220 Bin Dolar MaliyetOtel ile Kış Olimpiyatları alanı arasındaki ulaşımın yanı sıra Kuzey Kore’den gelen misafirlerin üst sınıf mekanlarda ağırlandığı açıklandı. Sonuç olarak da Kim Jong-un’un kız kardeşi öncülüğündeki grup Birleşme Bakanlığı’na 130 milyon wonluk konaklama, 50 milyon wonluk da yiyecek ve ulaşım bedeli çıkardı.

Öte yandan; Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin Kuzey Kore’nin 22 atleti için toplamda 50 bin dolarlık harcama yaptığı söylendi.

Güney Kore, Kız Kardeş için 220 Bin Dolar Harcadı

Yani her bir atletin hazırlığı ve antrenmanı için yapılan harcama 2300 dolar civarındaydı.

Neticede; Güney Kore’ye gideceği haberiyle tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen, ardından ülkeye girişiyle olan ve nihayetinde ağabeyi Kim Jong-Un’un elçiliğini yaparak Güney Kore liderini Kuzey Kore’ye davet eden kız kardeşin 3 günlük misafirliği, 220 bin dolarlık faturayla sonuçlandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum