Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore BMW Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

Güney Kore, BMW modellerinde çıkan motor yangınlarına yönelik markaya dair suç duyurusunda bulundu.
Güney Kore BMW Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

BMW’nin araçlarında çıkan bir hatanın ört bas edilmesi ile ilgili çıkan bir haberde Güney Kore’nin yüksek mahkemelere başvurduğu konuşuluyor. Sahte yazılımlar ve değiştirilen değerlerle son yıllarda epeyce dünya gündemine konu olan Alman otomobil şirketleri, şimdi de BMW ile gündeme geliyor. Üretimde kusur imalat devirlerini geçeli baya bir zaman oldu. Şirketler talepleri karşılamada zorlanıyor ve bununla birlikte maliyetlerinde ciddi artış olduğu söyleniyor. Ve sonunda da kaçınılmaz üretim hatalarına rasatlanıyor!

Potansiyel olarak 21. y.y’da tüm şirket modelleri toplatılmaya ve geri çağırılmaya müsait. BMW Güney Kore meselesinde de durum yine yanlış bilgilendirmeye ve sahteciliğe çıkıyor. Detaylar aşağıda…

Bugün açıklama yapan Güney Kore, BMW modellerinde çıkan yangınların çarptırıldığını söyledi.

Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı, beş ay süren bir incelemenin ardından soruşturma panelinin Alman otomobil üreticisinin teknik sorunları örtbas etmeye çalıştıklarını ve bu yılın başlarında yaklaşık 40 otomobilinin ateş almasının ardından araçları geri çağırmak için çok yavaş hareket ettiği sonucuna vardığını söyledi.

Bakanlık, yangınların araçların egzoz gazı devridaim (EGR) soğutucularındaki hatalı valflerin neden olduğunu buldu. Buna bağlı olarak BMW, Temmuz ayında 65 farklı modelin potansiyel yangına maruz kalmasına karşı 172.000 aracını servislere geri çağırmış.

Alman BMW, bakanlığın bulduğu hatalı valflerden doğan yangın çıkmasının doğru olduğunu söylüyor. Yangın, karbon ve yağ tortusu birleştiğinde yüksek sıcaklıklarda alev alması sonucu çıktığı söyleniyor. Bunun giderilmesi için yalnızca hatalı çıkan parçanın değiştirilmesinin yeterli olacağı kanısına varılmış.

BMW’nin soruşturmasının devam ettiği ve iş birliği içerisinde olduğu bildirildi. Farklı modellerin motorlarındaki bu alışılmadık hatanın giderilmesi için çalışmaların en az 3 katı hıza çıkartılacağı da ekstra olarak belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum