Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore 2 Tonluk Füzeleriyle Kuzey Kore’yi Haritadan Silebilir!

ABD’nin de dahil olmasıyla birlikte, Kore Yarımadası iyice ısınmaya başladı! Trump’ın desteğini alan Güney Kore, üvey kardeşi Kuzey Kore’yi yok edebilecek 2 tonluk füze üretiyor!
Güney Kore 2 Tonluk Füzeleriyle Kuzey Kore’yi Haritadan Silebilir!

Kim Jung-Un ve Donald Trump arasındaki restleşme giderek ürkütücü bir hal alıyor. Halihazırda 1950’den 2000’li yıllara kadar devam eden Kore gerilimi, ABD’nin de olaya dahil olmasıyla birlikte yeniden alevleniyor. Küresel borsada 1 trilyon dolar kayıp yaşanmasına neden olan Kuzey Kore krizinin Üçüncü Dünya Savaşı’nın ayak sesleri olabileceğine dair tüyler ürperten komplo teorileri tam gaz üretilmeye devam ediyor.

Yüreğimizi ağzımıza getiren bu restleşme her geçen gün daha da şiddetleniyor. Hafta başında, Kuzey Kore, ABD’ye daha fazla “hediye paketi” göndereceğini açıklamıştı.  ABD Başkanı Trump ise resmi Twitter hesabından Güney Kore ve Japonya için askeri mühimmat satışına izin verdiğini duyurmuştu. Şimdi ise Güney Kore, Trump’tan gelen bu destek ile birlikte Kuzey Kore’nin sır gibi sakladığı yeraltı üssünü hedef alan 2 tonluk füze başlığı üretmeye hazırlanıyor!

Güney Kore’nin 2 Tonluk Hibrid Füzesi: “Frankenmissile”!

Güney Kore’nin 2 Tonluk Hibrid Füzesi: “Frankenmissile”!Önce Trump ile laf dalaşına girip, sonrasında ise ABD müttefiklerinden Japonya’yı taciz eden füze denemeleri gerçekleştiren Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-Un’un ayarsız davranışlarının nedeni olarak steroid kullanımı gösterilmişti.

Çeşitli nedenlere ve teorilere bağlı olarak devam eden bu restleşme, bölgeyi fazlasıyla hareketlendirdi. Kuzey Kore’nin taciz atışlarından sonra tehditkar sözlerle Kim Jong-Un’a göz dağı veren Trump, son olarak müttefiklerine karşı maksimum 500 kilogram olan füze yasağını kaldırmıştı. Yasağın kaldırılmasıyla birlikte Güney Kore, askeri literatürde “frankenmissile” adı verilen füzelerin üretimine başladı.

ABD Destekli Füzeler Kuzey Kore’yi Haritadan Silebilir!

ABD Destekli Füzeler Kuzey Kore’yi Haritadan Silebilir!ABD ile aynı safta yer alan Güney Kore, füze yasağının kaldırılmasıyla birlikte 2 tonluk savaş başlıklarına sahip frankenmissile füzelerinin üretimine başladı. İki tür balistik füze sisteminin hibridi olarak da bilinen bu füzeler fırlatıldığı takdirde, Kuzey Kore tamamıyla haritadan silinebilir.

Fakat Güney Kore Ulusal Savunma Üniversitesi profesörlerinden Kwon Yong Soo, vermiş olduğu röportajda; füzelerin tedbir amaçlı üretildiğini ve Kuzey Kore’ye karşı misilleme kabiliyetini önemli ölçüde arttıracağını açıkladı.

ABD’den Güney Kore’ye 4 Adet Füze Rampası!

ABD’den Güney Kore’ye 4 Adet Füze Rampası!10 gün içerisinde gerçekleştirmiş olduğu füze denemeleriyle 6.3 ila 4.1 şiddetinde deprem ve heyelan gibi birçok doğal afetin meydana gelmesine neden olan Kuzey Kore, dünyayı şaşırtmaya ve yüreğimizi ağzımıza getirmeye devam ediyor. ABD ise halihazırda kor gibi yanan Kore yarımadasına körükle gidiyor.

Sadece füze yasağını kaldırmakla kalmayan ABD, bölgedeki kozunu güçlendirmek adına Güney Kore’ye 4 adet de füze rampası veriyor. ABD tarafından yapılan bu hamlelerin Kuzey Kore’yi durdurup, durdurmayacağı pek fazla kestirilemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum