Yatırım yapmaya başla!

Güneş Panelli Yelkenleriyle Çevre Dostu Bir Yat Tasarımı: “Aquila”

Güneş Panelli Yelkenleriyle Çevre Dostu Bir Yat Tasarımı: “Aquila”

Geçmişten bugüne, en çok kar elde edilen yakıt olduğuna inandığımız petrokimyasalların hem yaşamış olduğumuz gezegene hem de dünya içerisindeki canlılara vermiş olduğu zarara ilerleyen süreç ile birlikte şahitlik ettik. Aslında petrolden çok daha karlı ve çevreye duyarlı enerjilerin de olabileceğinin farkına vardık. Tabiatın bizlere sunmuş olduğu rüzgardan, sulardan, güneşten ve çeşitli organizmalardan enerjiler üretmeyi başardık. Yaklaşık 300 yıldır bazı bilim insanlarını, doğanın bizlere bahşetmiş olduğu bu yenilebilir enerjinin farkında olsalar da bu enerji türünün öğeleri yeni yeni hayatımızdaki yerlerini almaya başlıyorlar.

Nihayet yeşil enerjinin, petrokimyasallardan çok daha karlı bir enerji türü olduğunu kabullenen insanoğlu, Maldivler’deki dünyanın ilk güneş enerjili oteli Finolhu Villas gibi çevre dostu projelere imza atmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda benzinli otomobillerin yerini alacak olan elektrikli arabalar, motosikletler ve hatta güneş enerjisiyle çalışan şarj aletleri daha da çevreye duyarlı hale getirilmeye devam ediyor. Şimdi sizlerle paylaşacağımız Aquila adındaki bu yelkenli de güneş enerjisinin oldukça ihtişamlı bir şekilde kullanıldığı ulaşım araçlarından biri olarak karşımıza geliyor.

Aquila Yelkenlisi Eşsiz Bir Teknolojiyi Bünyesinde Barındırıyor

Aquila Yelkenlisi Eşsiz Bir Teknolojiyi Bünyesinde BarındırıyorÇevre dostu araç konseptleri, dünyanın ilk elektrikli süper otomobili Rimac Concept One ve Tesla modelleriyle hayat bulmuş olabilir. Daha sonra geliştirilen yeşil enerji ile çalışan diğer araçlar bu teknolojinin kullanımını daha da yaygın hale getirdiler. Şimdi ise estetik bir görünüme sahip olan Aquila adındaki bu güzellik güneş enerjisini farklı bir boyuta taşıyor. Aquila adındaki bu yelkenli olağanüstü güverte köprüsüyle yolcularına eşsiz bir deneyim yaşatırken,  güneş panelleriyle donatılan yelkenleriyle ise çevreye duyarlı ve eşsiz bir yelkenli yat görünümüne kavuşuyor. Küçük bir yüzme havuzunun da dahil olduğu çeşitli eğlence alanlarıyla da süslenen Aquila, deniz tutkunlarının yeni gözdesi olacak gibi görünüyor.

Yeşil Teknolojinin Kullanıldığı Çevre Dostu Bir Yelkenli

Yeşil Teknolojinin Kullanıldığı Çevre Dostu Bir YelkenliEnerji panellerinin yanı sıra ışık ve parlaklık miktarının tamamıyla kontrol edilebilmesini sağlayan akıllı cam teknolojisine de ev sahipliği yapan Aquila, eşsiz bir yeni nesil yelkenli olduğunu bir kez daha bizlere kanıtlıyor. Dani Santa Vives tarafından tasarlanan 50 metre uzunluğundaki Aquila yelkenlisi, 11.2 metrelik direklere bağlanmış güneş panellerinden oluşan yelkenleriyle çevre dostu bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlıyor. Tamamıyla güneş enerjisi ile çalışan bu teknolojik yelkenli, ayrıca rüzgar enerjisinden de yararlanabiliyor.

Aquila Yelkenlisinin Sunmuş Olduğu Büyüleyici Olanaklar

Aquila Yelkenlisinin Sunmuş Olduğu Büyüleyici OlanaklarAkıllı cam teknolojisi ile yolcularına üst düzey bir konfor imkanı sunan Aquila, geniş güneşlenme alanlarıyla da bu eşsiz seyahati daha da keyif verici hale getiriyor. Misafirlerine kusursuz bir yelkenli deneyimi sunabilmek için hiçbir olanaktan kaçınılmayarak meydana getirilen Aquila, bünyesinde barındırmış olduğu iki adet 8 metrelik filikanın yanı sıra jet skiler ve çeşitli su araçlarıyla da denizleri fethetmenizi sağlayacak.

Aquila, hem çevre dostu yapısıyla hem de olağanüstü görünümüyle yelkenlilere merakı olan denizcileri, kendisine aşık edecek. Yeşil enerjinin olanca hızıyla hayatımızda yer edindiği bugünlerde, denizcilik sektörünün Aquila adındaki son başyapıtı adeta bu durumu taçlandırıyor. Peki, farklı bir görünüme ve lüks imkanlara sahip bu eşsiz yelkenli ile maviliklere açılmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum