Yatırım yapmaya başla!

Güneş Paneli ile Kendini Şarj Eden ve 193 km Gidebilen Araba: “Sono Sion”

Alman bir grup tarafından hayata geçirilen Sona firması ilk güneş enerjili aracı olan Sion'nun üretimine başlıyor. İşte detaylar...
Güneş Paneli ile Kendini Şarj Eden ve 193 km Gidebilen Araba: “Sono Sion”

Sono, Almanya merkezli oldukça yeni bir otomobil üreticisidir. Araçların şarj konusunu farklı bir yönden ele almasıyla adını kısa sürede dünyaya duyurmuştu. Çıkış zamanlarında projesini birçok kişiye sunsa da yatırım olarak her hangi bir yerden destek gelmemiş.

Şimdi ise Sono Motors‘un bünyesinde oluşturduğu teknolojiyi daha iyi bir ifadeyle aktararak 195 bin $ civarlarında yatırım aldığı söylendi. İlk model olarak Sion üzerinde çalışmalar yapılmış. Amaçları, kendi kendine şarj ederek giden araçlarını ilk etapda Alman hanelere yapacaklarını söylediler. Elektrikli araçlara yoğunlaşılan bu günlerde Sono Sion’nun ileri mantıklı çıkışı oldukça dikkat çekici oldu.

Sion’un genel hat yapısı MPV araçlarına benziyor. Tasarımı aile aracı olarak yapılmış. Yani orta düzeyde geniş!

Sono Sion’un kaput kısmından başlayan ve aracın nerdeyse tüm bölgelerine takılan paneller görüyoruz. Güneş panellerinden 330 adet takılması da şaşırtıcı!

Normalde, depoladığı enerjiyle 30 km gidebilen Sion, ekstra batarya paketleriyle menzilini 193 km’ye kadar çıkartabiliyor. Sono geliştirdiği bu üniteden 107 hp güç sağlıyor.

İç mekanda fazla detaya girilmeden, ağırlıktan tasarruf edilecek şekilde tasarlandığını görüyoruz.

Sade kokpitinde orta boşluk kısmına 10″ büyüklüğünde ekran yerleştirilmiş. Resimlerin konsept çizime dayalı olduğunun altını çizmek isteriz.

Sono’nun başlattığı güneş enerjisiyle gidebilme teknolojisinin ileride yaygınlaşacağını düşünüyorum. Sion modelini aslında yanında taşıdığınız bir şarj ünitesi veya büyük bir pil olarak görebilirsiniz.

Çünkü ürettiği enerjiyi büyük ihtimal gidişi dışında farklı enerji kaynaklarında da kullandıracaktır.2019 yılında ilk araçlarını üretmesi beklenen Sono’nun, aynı sene içerisinde de Sion’u yollara çıkarması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum