Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güneş Işınları ile Şarj Olan Araba: Sion!

Güneş Işınları ile Şarj Olan Araba: Sion!

Günümüzde elektrikli araçlara olan ilgi ve alaka giderek artmaktadır. Azalan petrol miktarının piyasaya zam olarak yansıması sonucunda insanlar, elektrikli otomobillere yönelmekteler. Hal böyle olunca da bilinen birçok marka, kendilerine ait elektrikli araçlar üretmeye başladı. Hatta şu an ülkemizde, Toyota’nın Yaris, Prius ve RAV4 modellerinin hibrit olanları satıştadır. Hibrit model araçlar, hem elektrikli hem de benzinlidir. Bunun nedeni, uzun yolculuklarınızda aracın elektrikle çalışmasını sağlayan batarya boşaldığında, benzin ile devam edip yolda uzun molalar vermenizi engelleme amaçlıdır. Ancak bugün size tanıtacağımız Sion’da ise bu seçenek mevcut değildir.

Sion, entegre edilmiş güneş ışınlarını kullanarak yaklaşık 30 kilometre yol yapabilen elektrikli bir araçtır. Yalnızca emdiği güneş ışınları sayesinde, 30 kilometre yol gidebilmektedir. Bunun haricinde ise dolu bataryası ile 120-250 kilometre yol yapabilmektedir. Yapacağı mesafe, aracın modeline göre de değişmektedir.

2 Farklı Modele Sahip Sion

2 Farklı Modele Sahip SionSion iki farklı modele sahiptir. Bunlar ihtiyaca göre, özellik ve fiyat olarak değişmektedir. Dış görünüşleri ise tamamen aynıdır. Yalnızca araç bataryasının kaç kWh’lik olduğu, ne kadar süre içerisinde şarj edildiği ve katedebilecekleri yol mesafesi farklıdır.

Extender:                                                             Urban:

16.000/ 17.600 Euro                                              12.000/ 13.200 Euro

30 kWh’lik batarya                                                 14.4 kWh’lik batarya

40 dakika şarj süresi                                              30 dakika şarj süresi

250 kilometre yol katetme                                    120 kilometre yol katetme

Extender, biraz daha uzun yolculukları yapmanızı sağlayabilecekken, Urban tam bir şehir içi aracıdır. İki modeli de yemek yerken bile şarj edebilirsiniz.

Güneş panellerine zarar gelecek diye korkmanızı gerektiren hiçbir şey yok. Çünkü panellerin üstü, cama göre çok daha dayanıklı olan polikarbonat ile kaplanmıştır. Aracın her tarafının güneş panelleri ile çevrelendiğini düşünecek olursanız Sion’un gövdesi, tamamen polikarbonat ile kaplı durumdadır. Örneğin, aracınıza park halindeyken biri çarptı ve dikiz aynası kırıldı… Yedek parça konusunda da endişelenmeniz gerekmiyor. Tek yapmanız gereken, Sion’un internet sitesine girmek ve ihtiyacınız olan parçayı sipariş etmektir. Kırılan ya da tamir olması gereken parçayı, kullanım kılavuzunu takip ederek kendiniz kolaylıkla monte edebilirsiniz. Sion’un bir diğer güzel yanı ise ürettiği elektrik enerjisi sayesinde, elektronik cihazlarınızı şarj etme imkanı sunması diyebiliriz.

Alman bir girişimci ekip tarafından hazırlanan Sion’un tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Aracın yaratıcıları, teslimat tarihini Şubat 2017 olarak belirtilmiştir. Ekip tamamen doğaya katkıda bulunma amacıyla böyle bir projeye imza atmıştır. Aldıkları ön siparişlerden ve düzenledikleri yardım kampanyasından elde ettikleri gelir ile araçlarını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacaklarını aktarmışlardır.

Güneş ışınlarını kullanarak kendini şarj edebilmesi ve size ekstradan 30 kilometre yol katetme şansı ile kendisini bir hayli iddialı hale getirmiştir. Yedek parça konusunda sıkıntı yaşanmayacak olması da ülkemizdeki dikkatsiz şoförleri düşünecek olursanız bir hayli cazbedicidir. Tam bir şehir arabası olmasının yanı sıra, çok uygun fiyat etiketinin bulunması da insanları etkileyen özelliklerinden bir tanesidir. Umarız, ilerleyen zamanlarda daha uzun mesafe kateden araçlar da üreterek piyasada bomba etkisi yaratırlar.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum