Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gündoğdu Gıda Halka Arz için Kolları Sıvadı!

Birçok referansa sahip olan ve süt ürünleriyle öne çıkan Gündoğdu Gıda, halka arz çalışmalarına başladı. İşte detaylar;
Gündoğdu Gıda Halka Arz için Kolları Sıvadı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da halka arz furyasına Gündoğdu Gıda Süt Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş de katıldı. Gıda sektöründe faaliyet gösteren şirket, taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunarak halka arz için girişimlerine başladı.

ALB Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş’nin liderlik edeceği halka arzda toplamda 10.000.000 adet payın satışa sunulması bekleniyor. Süreçte satılacak payların 9.000.000 adedi sermaye artırımı yoluyla, 1.000.000 adedi ise ortak satışı yöntemi ile gerçekleşecek.

Halka arzın ardından halka açıklık oranı yüzde 25,64 düzeyinde olacak. Payların satışının bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Gündoğdu Gıda, halka arz gelirlerinin yüzde 85’ini sermayesinin finansmanı, yüzde 15’ini GES yatırımı amacıyla kullanmayı hedefliyor.

Şirket Hakkında Bilgiler

İlk temellerini 1975 yılında atan Gündoğdu Gıda, Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde 15.000 metrekare alana kurulu 3.000 metrekarelik fabrikasıyla faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çiftliklerinde doğal beslenen hayvanlardan aldığı sütlerle farklı peynirler üretiyor. Bunun yanında dondurarak kurutma teknolojisi ile Cipscheese isimli atıştırmalığı da tüketicilere sunuyor.

Şirket, özellikle peynir alanındaki geniş ürün yelpazesiyle Türkiye 100 Projesi’nde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girmeyi başardı. Ayrıca Nantwich Uluslararası Peynir Yarışması’nın “Doğal Peynirde Perakende Paket İnovasyonu, Dizaynı, Sunumu ve Tasarımı” dalında altın ödül kazandı.

Şirketin referansları arasında Mado, Ofçay, Beltur, Macrocenter, Bim, Mopaş, Türk Hava Yolları, Bizim Toptan Market, Sodexo, Pidem, Medipol Özel İstanbul Hastanesi, Nusr-et, Hilton, İstegelsin ve Şazeli gibi önemli firmalar bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.